Ar tėvai pakankamai rūpinasi savo vaikų saugumu internete?

Nors daugiau nei pusė (52 proc.) tėvų mano, kad internete daugėja grėsmių jų vaikams – nuo priekabiavimo elektroninėje erdvėje iki netinkamo turinio, – tik trečdalis jų (39 proc.) kalba su savo atžalomis, atskleidžia nauji „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimų rezultatai.

Apklausa parodė, kad kas penktas suaugusysis (20 proc.) nieko nedaro, kad apsaugotų savo vaikus nuo interneto grėsmių, nors panaši dalis (22 proc.) matė, kad jų vaikai susiduria su realiomis grėsmėmis, įskaitant netinkamo turinio peržiūrą, pažintis su pavojingais nepažįstamaisiais ir patyčias internete. 53 proc. taip pat baiminasi, kad internetas turi tam tikros įtakos jų vaikų sveikatai ar gerovei.

Lietuvos tėvai nurodė, kad jų vaikai 2015 m. buvo susidūrę su netinkamu turiniu tinkle, tokiu kaip sekso, prievartos ir smurto scenos ir kt. (pažymėjo 18 proc. apklaustų tėvų). Taip pat 10 proc. respondentų išreiškė susirūpinimą, kad jų vaikai gali neribotai kontaktuoti su nepažįstamaisiais internete (socialiniuose tinkluose ir forumuose).

Trečdalis tėvų (31 proc.) jaučiasi negalintys kontroliuoti, ką jų vaikai gali pamatyti ar padaryti internete. Beveik du trečdaliai (61 proc.) iš jų nesivargina kalbėti su savo vaikais apie interneto grėsmių kontrolę. Kai kur tėvai ėmėsi tam tikrų veiksmų, tačiau dėmesį skyrė iš esmės neveiksmingiems dalykams, pavyzdžiui, 28 proc. patikrino atžalų naršymo istoriją, nors iki to etapo daug žalos jau galėjo būti padaryta. Tik ketvirtadalis (24 proc.) įdiegė tėvų kontrolės programinę įrangą.

Siekdami apsaugoti savo vaikus nuo pavojų internete, Lietuvos tėvai dažniausiai (26 proc. respondentų) apriboja vaikų internete praleidžiamą laiką. 18 proc. apklaustųjų bendrauja su savo vaikais ir jiems pasakoja apie tinkle tykančius pavojus arba seka atžalų aktyvumą internete (16 proc. respondentų). Reikia atkreipti dėmesį, kad tik 7 proc. apklaustų tėvų nurodė taikantys specialias programas, padedančias apsaugoti vaikus tinkle.