Bankomatai neša bankams milijardinį pelną

Australijos finansinių paslaugų interneto portalo „RateCity“ duomenimis, 2015 metais Australijos gyventojai sumokėjo 548 mln. dolerių vien už grynųjų pinigų išėmimą iš bankomatų.

Australijos centrinio banko duomenimis, dauguma gyventojų, prireikus grynųjų pinigų, neieško savo banko bankomato, o naudojasi bet kokiu artimiausiu bankomatu. Net 40 proc. bankomatų operacijų su bankų kortelėmis atliekama iš kitų bankų bankomatų, o dėl šios priežasties klientai moka nemažus komisinius.

„Daugiau nei pusę milijardo dolerių mes išleidžiame vien tam, kad gautume savo pinigus“, – rašo „RateCity“ redaktorė Sally Tindall.

Į veltui švaistomus pinigus, nusiimant pinigus iš kitų bankų bankomatų, atkreipė dėmesį ir JAV  finansiniai leidiniai. Metų pradžioje „SNL Financial“ ir „CNNMoney“ paskelbė straipsnį, kuriame skelbiama, kad vien trys pagrindiniai JAV bankai – „JP Morgan Chase“, „Bank of America“ ir  „Wells Fargo“ iš komisinių, gautų naudojantis bankomatais, pernai užsidirbo 6 mlrd. JAV dolerių. Tai sudaro apie 25 dolerius nuo kiekvieno suaugusio JAV gyventojo.

Didžiulius komisinius, gaunamus už naudojimąsi bankomatais (3 arba 4 doleriai), kritikuoja ir JAV politikai. Viena iš kandidačių į JAV prezidentus Hillary Clinton pavadino tai bankų  „lupikavimu“, o Bernie Sanders pareiškė, kad, jei laimės rinkimus, sumažins šį mokestį iki 2 dolerių.