Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge
Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. Šis reitingas dar žinomas kaip Šanchajaus. VU užėmė 401–600 vietą, kurią dalijasi su Jorko, Tartu, Oslo, Amsterdamo laisvuoju ir kitais garsiais Europos universitetais.
„Toks mūsų Alma Mater įvertinimas tik patvirtina, kad einame teisinga linkme siekdami vienų svarbiausių strateginių tikslų – būti geriausių universitetų šeimoje, vykdyti pasaulinio lygio mokslą. Šis prestižinis reitingas suteikia dar daugiau galimybių kovoti dėl gabiausių talentų, didinti Vilniaus universiteto matomumą tarptautinėje erdvėje“, – sako VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.
Vienas geriausių VU rodiklių ARWU reitinge – publikacijų su užsienio bendraautoriais skaičius. Čia VU surinko 83 taškus iš 100 galimų, vienu tašku aplenkdamas Oksfordo universitetą.
Medžiagų mokslų ir inžinerijos kryptyje iš viso reitinguota 600 institucijų. Nė vienas Lietuvos universitetas iki šiol nebuvo patekęs į šį pasaulinį reitingą. Aukščiausioje pozicijoje – Masačusetso technologijos institutas (JAV). Pirmajame dešimtuke atsidūrė dar septyni JAV universitetai, Kembridžo universitetas (Didžioji Britanija) ir Nanyang technologijos universitetas (Singapūras).
Šanchajaus pasauliniai akademinių sričių reitingai (Shanghai Global Ranking of Academic Subject) sudaromi nuo 2009 metų. Šiemet nutarta įvesti atskirą inžinerijos srities reitingą, kuriame išskirtos šios kryptys: cheminė inžinerija, civilinė inžinerija, aplinkosaugos mokslai ir inžinerija, medžiagų mokslai ir inžinerija, mechanikos inžinerija.
ARWU reitingas paremtas tik oficialia statistine ir bibliometrine informacija, gaunama iš atsakingų organizacijų. Šanchajaus pasaulinis inžinerijos srities reitingas matuoja institucijos pasiekimus, išreikštus mokslo produkcijos kokybės indikatoriais: bendras publikacijų, daugiausia cituojamų publikacijų ir autorių skaičius, citavimų santykis su pasauliniu vidurkiu, publikacijų su užsienio bendraautoriais ir verslu skaičius. Taip pat vertinta, ar aukštoji mokykla yra gavusi prestižinių inžinerinių apdovanojimų (Von Hippel ir Tyler prizai).