Finansų ministrės ir pramonininkų vadovo susitikime – dėmesys lietuviško verslo paramai

Finansų ministrė Rasa Budbergytė susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Robertu Dargiu aptarė eksporto garantijų, pelno apmokestinimo, alternatyvaus verslo finansavimo ir kitus pramonininkams aktualius klausimus. 

Pramonininkų atstovas buvo patikintas, kad siekdama padėti lietuviškos kilmės prekėms įsitvirtinti rizikingose, ne ES rinkose, Vyriausybė parengė ir baigia derinti Valstybės skolos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo bus siūloma išplėsti valstybės garantijų lauką, tam, kad Lietuvos verslui įsitvirtinant ne ES rinkose, palengvėtų derybų procesas su potencialiais pirkėjais.

Finansų ministrė pareiškė, kad valdantieji neketina svarstyti naujų mokesčių. Pramonininkai norėtų, kad dabar galiojantys žemės mokestis ir nekilnojamojo turto mokestis būtų reglamentuoti ne dviem atskirais, o vienu įstatymu. Rasa Budbergytė taip pat žada diskutuoti apie pelno mokesčio lengvatą reinvestuojamam pelnui.

„Naujų mokesčių Lietuvoje tikrai nereikia, neketiname ir neplanuojame įvesti. Valstybėje yra pakankamai pinigų, klausimas, ar mes juos panaudojime taip, kad galėtume patenkinti prioritetinius dalykus - socialinės atskirties sumažinimą ir gynybos biudžeto įsipareigojimo vykdymą“, – po susitikimo žurnalistams sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Pasak jos, vienas svarbiausių klausimų šiuo metu - smulkių ir vidutinių įmonių finansavimas. R. Dargis tikino, kad čia jų nuomonės iš esmės sutapo.

„Galvojant, kaip galima padėti Lietuvos ekonomikai augti ir būti konkurencingai, yra labai svarbu sudaryti sąlygas naujoms alternatyvoms, kad smulkus verslas gautų finansavimą. Mes esame parengę ir pateikę Seimui sutelktinio finansavimo įstatymą, kuris įgalins smulkų ir vidutinį verslą prieiti prie alternatyvių finansavimo šaltinių, didins konkurenciją bankams“, – teigė R. Budbergytė.