„Penki kontinentai“ 2019 metais viršijo 70 mln. eurų apyvartą

Įmonių grupės „Penki kontinentai“, veikiančios bankinių technologijų ir mokėjimų sprendimų, mažmeninės prekybos, verslo procesų optimizavimo, šviesolaidinio interneto bei užsakomųjų IT paslaugų srityse, pajamos, palyginti su 2018 metais, išaugo daugiau nei 50 proc. ir 2019 m. viršijo 70 mln. eurų.

„Sėkminga metų pradžia suteikė galingą impulsą būsimiems projektams įgyvendinti. Finansiniai rodikliai rodo aukštą mūsų komandos profesionalumo lygį ir nuoseklų plėtros strategijos laikymąsi kiekvienoje iš šalių, kuriose siūlome savo paslaugas. Aktyvus įrangos ir programinių sprendimų pardavimas, augantis užsakomųjų paslaugų portfelis ypač konkurencingose rinkose mums leido diversifikuoti savo verslą, o tai davė teigiamų finansinių rezultatų“, – sako „Penkių kontinentų“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas.

Pasak įmonių grupės vadovo, rekordinių rezultatų pasiekė technologinius sprendimus bankams ir prekybininkams siūlanti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2). Palyginti su praėjusiais metais, jos pajamos išaugo nuo 26 iki 39 mln. eurų.

Gerus rezultatus parodė ir šios bendrovės antrinės įmonės – jų pardavimo pajamos išaugo beveik du kartus. Dėl augančio užsakomųjų paslaugų portfelio ir teikiamų savitarnos įrenginių priežiūros paslaugų „BS/2 Kazakhstan“ pajamas išaugino nuo 6 iki 11 mln. eurų. Aukšta aptarnavimo kokybė ir platus techninės priežiūros centrų tinklas įmonei padėjo užimti tvirtas pozicijas, nepaisant aštrios konkurentinės kovos šioje šalyje.

„BS/2 Georgia“ Sakartvele įgyvendino kelis stambius elektroninių kortelių skaitytuvų diegimo ir jų funkcionalumo išplėtimo projektus stambiems šalies bankams. Tad įmonės pajamos išaugo dvigubai – iki 6 mln. eurų.

Uzbekistanas ir toliau išlieka tarp „Penkių kontinentų“ įmonių grupei strategiškai svarbių regionų. Šios šalies patrauklumas ir toliau auga, o prie to daug prisideda vietos valdžia, sudarydama sąlygas palankiam investicijoms klimatui, diegdama ir taikydama įvairius inovacinius sprendimus. Prie technologinės bankų infrastruktūros aktyviai prisideda ir kvalifikuoti BS/2 antrinių įmonių iš Azerbaidžano, Sakartvelo, Kazachstano ir Latvijos specialistai. Bendra pernai įgyvendintų projektų vertė Uzbekistane siekė 14 mln. eurų. Vien „Penkių kontinentų“ grupės indėlis sudaro apie 8 proc. viso Lietuvos eksporto į Uzbekistaną.

Idrako Dadašovo nuomone, svarbi praėjusių metų tendencija – išaugęs programinės įrangos poreikis. Vis daugiau finansinių įstaigų dėmesio sulaukia universali mokėjimų valdymo sistema „Payments.iQ“, valiutų keitimo bankomatuose sprendimas „FCX.iQ“, savitarnos įrenginių stebėjimo ir valdymo sistema „Vynamic View“, kuri gali būti integruojama su vaizdo apsaugos sprendimu „ATMeye.iQ“, taip pat naujas minėtos sistemos modulis, veikiantis biometrijos pagrindu ir skirtas veidams aptikti. Pernai metais buvo parduota daugiau nei 6 000 „ATMeye.iQ“ licencijų, taigi dabar visame pasaulyje šis sprendimas saugo daugiau nei 80 000 savitarnos įrenginių.

Augimo rodiklius taip pat fiksavo dar viena grupės įmonė „ASHBURN International“, teikianti užsakomąsias mokėjimo kortelių operacijų pristatymo, el. kortelių skaitytuvų valdymo ir integracijos su kasų sistemomis paslaugas. Ši įmonė pernai pradėjo aktyvią plėtrą Azerbaidžane, o jos pajamos pasiekė 2,9 mln. eurų.

Panašų augimo tempą parodė ir šviesolaidinio interneto tinklo „Penki“ , IPTV bei verslui skirtų IT sprendimų „Profit“ teikėja UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“. Bendrovė, praėjusiais metais pradėjusi aktyviai plėtoti naujas B2B (verslas verslui) segmentui orientuotas paslaugas, pajamas iš minėto segmento išaugino 30 proc. ir pasiekė bendrą 4,2 mln. eurų apyvartą.