2011 m. Ūkio bankas toliau stiprino partnerystę su verslo įmonėmis

Publikuota: 2012 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

Per 11 praėjusių metų mėnesių Ūkio bankas verslui paskolino 247 mln. litų, o sandorių skaičius per šį laikotarpį išaugo 16 proc., palyginti su tuo pačiu 2010 m. laikotarpiu. Daugiausia paskolų Ūkio bankas suteikė Kauno ir Vilniaus miestų ir rajonų įmonėms, tačiau pakankamai daug finansuota ir Panevėžio bei Klaipėdos įmonių projektų.

„Praėjusiais metais ekonominė situacija gerėjo, įmonės pradėjo atsitiesti po prieš tai patirto sunkmečio. Vis dėlto šiuo metu šalies verslas tikrai neturėtų atsipūsti, reikia atkreipti dėmesį į tuos iššūkius, kurių gali iškilti dėl eurozonos skolų problemų. Vadinasi, verslo plėtra turi būti racionali ir gerai apskaičiuota. Ūkio bankas savo klientams siūlo finansinius sprendimus, kurie būtų optimalūs konkrečios įmonės situacijoje ir leistų vystyti verslą pasitelkus tinkamus finansinius instrumentus“, – pabrėžė Ūkio banko kreditų tarnybos vadovas Mindaugas Pašvenskas.

Pasak M. Pašvensko, ypač šiuo metu kai kurioms įmonėms taip pat itin svarbu gauti lėšų savo veiklos stabilumui palaikyti. Tad šiuo atveju verslui gali būti aktualios Ūkio banko teikiamos apyvartinių lėšų finansavimo paslaugos, tokios kaip overdraftas, faktoringas, kredito linija ir kitos. Kai kurioms šių priemonių taip pat gali būti taikomos ir valstybės paramos verslui programos.

„Jeigu verslas turi pagrįstą ir gerai apskaičiuotą verslo planą, tikrai verta mąstyti apie verslo kūrimą ar jau esamos įmonės plėtrą. Galima pasinaudoti ir įvairiomis lengvatinėmis priemonėmis, verslui siūloma parama, kurios šiuo metu yra siūlomos. Tai itin aktualu smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuris yra lankstus, dinamiškas ir gali sparčiausiai prisitaikyti prie pokyčių“, – atkreipia dėmesį M.Pašvenskas.

Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonėms teko 82 proc. nuo viso verslo paskolų portfelio, pasiekto per 2011 m. sausio–lapkričio mėn. Palyginti su tuo pačiu 2010 m. laikotarpiu, SVV įmonių portfelis išaugo 5 proc.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »