80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

Publikuota: 2017 m. vasario 22 d. trečiadienis

Siekdami kuo efektyviau planuoti ir išnaudoti laiką, įmonių steigėjai ir vadovai vis dažniau naudojasi e. paslaugomis, kurias siūlo tiek valstybės, tiek ir finansų institucijos. Praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. Didelė dalis jų internetu rinkosi atlikti ir kitą būtiną žingsnį steigiant įmonę – atsidaryti kaupiamąsias banko sąskaitas.

Elektroniniu būdu įregistruojamų įmonių dalis per pastaruosius kelerius metus nuosekliai augo. Kaip rodo Registrų centro sukaupti duomenys, praėjusiais metais Lietuvoje buvo įregistruota 6318 naujų uždarųjų akcinių bendrovių. Net 70 proc. jų registravimuisi rinkosi elektroninę paslaugą.

Kaip pastebi Registrų centro Sertifikatų centro vadovas Mindaugas Žaliukas, dešimtmetį gyvuojantis e. parašas vis labiau atliepia vartotojų poreikius: „Prie vartotojų skaičiaus augimo, tikėtina, prisideda ir valstybinės institucijos, ir bankai, ir ryšio operatoriai – daugiausia sertifikatų išduodama į mobiliojo ryšio SIM korteles. E. parašas internete veikia kaip pasas, tad juo naudojantis galima identifikuoti save elektroninėje erdvėje ir taip susitvarkyti daugelį reikalų. Pastaraisiais metais šios paslaugos privalumus išbando vis daugiau naudotojų – šiuo metu Registrų centro teikiamu e. parašu naudojasi apie 240 tūkst. žmonių.“

„Aktyviai dirbdami su verslo klientais, pastebime, kad vis daugiau naujai steigiamų įmonių atstovų renkasi galimybę efektyviau atlikti visus būtinus žingsnius – internetu ne tik įregistruoja įmonę, bet ir, pavyzdžiui, atidaro kaupiamąją sąskaitą banke. Praėjusiais metais net 80 proc. įmonių, pasirinkusių atsidaryti kaupiamąją sąskaitą „Danske Bank“, tai padarė internetu“, – sako Benas Bagdonas, „Danske Bank“ Produktų ir kanalų plėtros departamento direktorius.

Dokumentus vis dažniau pasirašo internetu

Verslo klientai tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir regionuose vis aktyviau domisi e. paslaugomis ir e. parašo suteikiamomis galimybėmis. Jis leidžia ne tik operatyviai tvarkyti naujos įmonės steigimo reikalus, bet ir efektyviai spręsti jau veikiančios bendrovės kasdienius finansinius klausimus: banko elektroninės bankininkystės sistemoje teikti prašymus, sudaryti ar keisti tam tikrų produktų sandorius. Taip pat – pasirašyti ir bankui pateikti sutartis, periodinės finansinės atskaitomybės dokumentus ir pan.

„Bankų paslaugos vis sparčiau kraustosi į elektroninę erdvę. Laiką taupantiems ir popierinių dokumentų pristatymo kaštų siekiantiems išvengti verslo įmonių vadovams ir kitiems įgaliotiems darbuotojams tai yra kur kas patogiau nei kelionė į banko skyrių. Matome, kad tokia tendencija įsitvirtinta vis labiau: palyginti su pirmuoju pusmečiu, antrąjį praėjusių metų pusmetį elektroniniu būdu jau pasirašyta dvigubai daugiau dokumentų“, – sako B. Bagdonas.

Per praėjusius metus, palyginti su 2015 m., „Danske Bank“ klientai beveik dvigubai dažniau jungėsi prie banko sistemų naudodami e. parašą. Tokių prisijungimų skaičius sudarė beveik penktadalį visų prisijungimų.

Šaltinis: Danske Bank
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »