Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Publikuota: 2017 m. balandžio 11 d. antradienis

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. Jaunojo dizainerio darbas dvi savaites internetu vykusiame gyventojų iš viso pasaulio balsavime surinko daugiausia balsų.

J. Petrulis savo sukurtu monetos dizainu – supinta kasa, kurios galai išsišakoja į Lietuvos, Latvijos ir Estijos herbus – labiausiai sužavėjo balsuotojus. Jis surinko 4 277 balsus ir nugalėjo tarptautiniame konkurse.

Šis lietuvis pirmą kartą dalyvavo monetos kūrimo konkurse, ir būtent jo sukurtas piešinys bus pavaizduotas ant 2018 m. pradžioje išleidžiamos bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės 2 eurų monetos. Moneta bus identiška visose trijose šalyse, skirsis tik užrašytas valstybės pavadinimas. Prieš kaldinant monetą, ji dar turės būti suderinta Europos Sąjungos lygiu.

Dėl bendros Baltijos valstybių šimtmečiui skirtos monetos dizaino gyventojai iš viso pasaulio dvi savaites balsavo interneto svetainėje www.baltijosmoneta.eu. Suskaičiavus 14 302 balsus paaiškėjo, kad laimėjusio projekto autorius J. Petrulis surinko trečdalį balsų. Nors už monetas balsavo žmonės daugiausia iš Baltijos valstybių (estų balsai sudarė 36 %, latvių – 32 %, lietuvių – 25 %), taip pat sulaukta balsų iš kitų Europos šalių, Japonijos, Australijos, Argentinos, Kanados, JAV, Indijos, Maroko.

Iš viso konkurse dalyvavo 6 dizaino projektai, po 2 iš kiekvienos šalies. Balsavimo metu jų autoriai buvo laikomi paslaptyje, neatskleista ir iš kokios šalies kuri moneta.

Už monetą balsavę gyventojai taip pat dalyvavo loterijoje. Pasibaigus balsavimui, burtų keliu ištraukti 100 laimėtojų, gausiantys po tris 2 eurų progines monetas iš kiekvienos šalies. Centriniai bankai susisieks su laimėtojais, kad šie nurodytų, kokiu adresu išsiųsti prizus. Monetos numizmatinėse pakuotėse bus išsiųstos po jų išleidimo į apyvartą 2018-ųjų pradžioje.

Internetinis balsavimas vyko nuo kovo 21 d. iki balandžio 5 d. Vienas žmogus galėjo balsuoti tik vieną kartą, patvirtindamas savo balsą elektroniniu paštu gauta nuoroda. Renkant monetos dizaino laimėtoją buvo skaičiuojami tik patvirtinti balsai.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »