Apie neatšaukiamą lito ir euro kursą Lietuvos gyventojai bus informuoti tiesiogiai

Publikuota: 2014 m. liepos 23 d. trečiadienis

Liepos 23 d., Europos Sąjungos (ES) Tarybai priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, šalies gyventojai apie nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą bus informuoti tiesiogiai – trumpąja žinute (SMS). Mobiliojo ryšio operatorių duomenimis, precedento neturinčios akcijos metu pranešimai apie svarbiausius euro įvedimo aspektus turėtų pasiekti beveik 2,7 mln. abonentų.

Lietuvos bankas su pagrindiniais šalies mobiliojo ryšio operatoriais susitarimą dėl socialiai atsakingo bendradarbiavimo informuojant visuomenę apie euro įvedimą pasirašė šių metų kovą. Iš viso Lietuvos banko vardu mobiliojo ryšio vartotojams numatyta išsiųsti dvi SMS apie pagrindinius euro įvedimo aspektus. Pirmoji bus pradėta siųsti rytoj, iš karto po ES Tarybos sprendimo, antroji gyventojus pasieks gruodžio mėn.

Pirmąja žinute gyventojai bus informuoti apie nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą. Pagal jį nuo 2015 sausio 1 d. į eurus bus keičiami litai, perskaičiuojami atlyginimai, pensijos, socialinės išmokos, tarifai, kainos ir kiti svarbūs dydžiai. Nors sprendimą dėl lito ir euro kurso ES Taryba ketina priimti rytoj, Lietuvos banko pozicija yra ta, jog nėra pagrindo manyti, kad kursas bus kitoks nei dabartinis oficialus lito ir euro santykis.

Pirmąja Lietuvos banko žinute gyventojams bus suteikta informacija ir apie tai, kad nemokamai litus į eurus bus galima išsikeisti tik nuo 2015 sausio 1 d. Bus akcentuota, kad nemokamai ir saugiai grynuosius litus į eurus keis tik bankai, pašto skyriai, kai kurios kredito unijos ir Lietuvos bankas. Gyventojai taip pat bus perspėti, kad raginimai keisti pinigus kitur, pavyzdžiui, gatvėje ar namuose, gali būti susiję su ketinimais apgauti. Įtarus klastą, reikėtų nedelsiant kreiptis į policiją.

SMS taip pat bus nurodyta, kur ieškoti informacijos, jei kyla papildomų, su euro įvedimu susijusių klausimų. Nuo pavasario Lietuvoje veikia nemokama euro telefono linija – 8 800 34528. Išsami informacija taip pat skelbiama euro svetainėje (www.euras.lt).

Siekiant nesudaryti vartotojams nepatogumų, mobiliojo ryšio operatoriai trumpąsias žinutes numato siųsti tik darbo dienomis (nuo 9 iki 20 val.). Be to, žinutės bus siunčiamos tiems abonentams, kurie nėra išreiškę noro negauti trečiųjų šalių pranešimų. Siekiant išsiųsti numatytą žinučių kiekį, mobiliojo ryšio operatoriams gali prireikti kelių dienų.

Antroji Lietuvos banko žinutė, kaip minėta, bus išsiųsta gruodžio mėn. Ja Lietuvos gyventojai bus informuoti, kiek įvedus eurą truks dviejų valiutų apyvartos laikotarpis. Ta pačia žinute numatyta priminti, kur bus galima saugiai ir nemokamai išsikeisti litus į eurus.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »