Apie nepasiturinčius klientus praneš „Facebook“

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis

„Facebook“ užpatentavo sistemą, kuri leis įmonėms perduoti bankams informaciją apie kliento mokumą, remiantis jo draugų rekomendacijomis. Apie tai praneša Jungtinių Amerikos Valstijų prekių ženklų patentų biuras.

Socialinių tinklų mechanizmas paremtas draugų ryšiais. Bankas, pradėjęs analizuoti kredito užklausą, gali paklausti apie pareiškėjo finansinę padėtį jo „Facebook“ draugų.

Jei kelių draugų įvertinimas yra panašus ir jo užtenka kreditui gauti, socialinis tinklas praneša bankui, kad galima toliau nagrinėti kredito prašymą. Jei draugų finansinis įvertinimas yra žemesnis, nei bankas reikalauja, kredito prašymas atmetamas.

Tiesa, ne visų draugų atsakymai vertinami vienodai. Daugiau atsižvelgiama į tų draugų vertinimą, su kuriais užsakovas turi daugiau bendrų draugų. Kol kas neaišku, ar žmogus galės atsisakyti nuo tokios automatinės analizės.  

Mokumo tikrinimas – tik vienas iš mechanizmų, numatytų „Facebook“ patente. Jame dar nurodyta naudotojų apsauga nuo nepageidaujamų pranešimų, apgaulingos reklamos. Tam taip pat bus naudojami socialinio tinklo ryšiai.

Kol kas „Facebook“ neturi galimybės perduoti duomenų apie naudotojų mokumą bankams. Dauguma kredito organizacijų jau dabar analizuoja socialinių tinklų paskyras, mėgindamos išsiaiškinti būsimo kliento mokumą.   

2015 m. liepą savo technologiją, skirtą analizuoti sąskaitos likutį, užpatentavo „Apple“. Įmonė sukūrė reklamos platinimo sistemą, kuri rodo „Aplle“ įrenginių naudotojams tik tų pirkinių reklamą, kuriems įsigyti pastarieji turėtų pinigų.

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »