Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal el. mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Publikuota: 2016 m. sausio 4 d. pirmadienis

Sausio 4-ąją šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.

„Visi bankai gyventojų, įmonių ir institucijų pateiktus pirmuosius tarpbankinius atsiskaitymus pagal SEPA reikalavimus šiandien atliko sėkmingai“, – sako Tomas Karpavičius, Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus viršininkas.

Pasak jo, visi pagrindiniai bankai daliai įmonių ir įstaigų, kurioms dar reikia papildomo laiko pasirengti savo sistemose naudoti SEPA mokėjimų pranešimo formatą ISO 20022 XML, siūlo seno formato mokėjimų pavertimo į SEPA formato mokėjimus paslaugas ir taip padeda užtikrinti sklandų mokėjimų vykdymą. 

„Gyventojai internetinės bankininkystės sistemose jau gali matyti pasikeitusias mokėjimo nurodymo formas, todėl atlikdami pirmuosius šių metų mokėjimus jie turėtų peržiūrėti banko individualiai ar internetiniame puslapyje pateiktą informaciją apie mokėjimo formos pokyčius ir rekomendacijas, kaip ją tinkamai užpildyti“, – sako Tomas Karpavičius.

Gyventojams rekomenduojama pasitikrinti ir internetinės bankininkystės sistemoje susikurtus periodinių mokėjimų ruošinius, nes juos gali prireikti pataisyti. Apie pasikeitimus perėjus prie SEPA ir pildant pakitusią mokėjimo formą galima sužinoti iš Lietuvos banko parengto filmuko, rodomo internete.

Lietuvos bankas ir kiti mūsų šalyje veikiantys mokėjimo paslaugų teikėjai susitarė sudaryti galimybę atliekant SEPA kredito pervedimus naudoti lietuviškas raides. Mokėjimo paslaugų teikėjų, sudarančių galimybę savo klientams siųsti ir gauti mokėjimus lietuviškais rašmenimis, sąrašas skelbiamas viešai. Lėšų gavėjai, kurių sąskaita yra atidaryta pas mokėjimo paslaugų teikėją, neprisijungusį prie tokio susitarimo, gaus tik lotyniškais simboliais pateiktą informaciją.

Lietuva prisijungė prie SEPA erdvės 2016 m. sausio 1 d. Perėjimas prie SEPA yra antras svarbus su atsiskaitymais susijęs žingsnis Lietuvai įsitraukiant į bendrą mokėjimų rinką Europoje. Šiuo metu SEPA apima visas ES priklausančias šalis, taip pat Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją, San Mariną ir Monaką.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »