Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

Publikuota: 2017 m. birželio 28 d. trečiadienis

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone.  „ACI Worldwide“ apklausos duomenimis, nepaisant šiuo metu išpopuliarėjusių atsiskaitymo būdų per internetą ir mobiliąsias programėles, bankomatai išlaiko populiarumą.

„ACI Worldwide“ analitikas Lu Zuravski prognozuoja, kad bankomatai bus tokie pat populiarūs dar mažiausiai dešimtmetį. Tiesa, naudotojai kelia bankinei įrangai vis didesnius reikalavimus. 43 proc. Italijos, 38 proc. Ispanijos,  31 proc. Prancūzijos ir 29 proc. Didžiosios  Britanijos gyventojų teigia, kad norėtų, jog bankomatai turėtų saugesnes ir patikimesnes identifikavimo priemones (per pirštų atspaudus, mobilųjį telefoną  ir kt.). Klientai norėtų, kad bankomatai atliktų daugiau funkcijų. Pvz., norėtų per bankomatą gauti išsamesnę informaciją apie savo sąskaitas, išrašus, įspėjimus apie būsimus mokėjimus, skolas; turėti priėjimą prie elektroninių dokumentų. Jie taip pat pageidautų, kad bankomatas išduotų kreditines ir debetines korteles.   

Pasaulyje populiarėja daugiafunkcinė bankinė įranga. Vienas iš jos pavyzdžių – Lietuvos bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ siūlomas sprendimas „VTM.iQ“, sudarytas iš bankinio terminalo ir automatinio seifo su grynųjų pinigų recirkuliacijos funkcija.

Per terminale įrengtą vaizdo kamerą banko operatorius realiuoju laiku teikia bankines konsultacijas. Su jo pagalba klientas gali atlikti beveik visas bankines operacijas: atsispausdinti ir pasirašyti banko paslaugų sutartį, atsidaryti sąskaitą ir iš karto gauti banko kortelę, išsiimti ir įnešti grynuosius, apmokėti sąskaitas, gauti išrašus, pasižiūrėti sąskaitos balansą ir kt.

Toks sprendimas jau sėkmingai taikomas Rytų Europos šalyse.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »