Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

Publikuota: 2017 m. birželio 28 d. trečiadienis

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone.  „ACI Worldwide“ apklausos duomenimis, nepaisant šiuo metu išpopuliarėjusių atsiskaitymo būdų per internetą ir mobiliąsias programėles, bankomatai išlaiko populiarumą.

„ACI Worldwide“ analitikas Lu Zuravski prognozuoja, kad bankomatai bus tokie pat populiarūs dar mažiausiai dešimtmetį. Tiesa, naudotojai kelia bankinei įrangai vis didesnius reikalavimus. 43 proc. Italijos, 38 proc. Ispanijos,  31 proc. Prancūzijos ir 29 proc. Didžiosios  Britanijos gyventojų teigia, kad norėtų, jog bankomatai turėtų saugesnes ir patikimesnes identifikavimo priemones (per pirštų atspaudus, mobilųjį telefoną  ir kt.). Klientai norėtų, kad bankomatai atliktų daugiau funkcijų. Pvz., norėtų per bankomatą gauti išsamesnę informaciją apie savo sąskaitas, išrašus, įspėjimus apie būsimus mokėjimus, skolas; turėti priėjimą prie elektroninių dokumentų. Jie taip pat pageidautų, kad bankomatas išduotų kreditines ir debetines korteles.   

Pasaulyje populiarėja daugiafunkcinė bankinė įranga. Vienas iš jos pavyzdžių – Lietuvos bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ siūlomas sprendimas „VTM.iQ“, sudarytas iš bankinio terminalo ir automatinio seifo su grynųjų pinigų recirkuliacijos funkcija.

Per terminale įrengtą vaizdo kamerą banko operatorius realiuoju laiku teikia bankines konsultacijas. Su jo pagalba klientas gali atlikti beveik visas bankines operacijas: atsispausdinti ir pasirašyti banko paslaugų sutartį, atsidaryti sąskaitą ir iš karto gauti banko kortelę, išsiimti ir įnešti grynuosius, apmokėti sąskaitas, gauti išrašus, pasižiūrėti sąskaitos balansą ir kt.

Toks sprendimas jau sėkmingai taikomas Rytų Europos šalyse.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »