Būtiniausių mokėjimo paslaugų įkainiai bus apriboti jau kitų metų pradžioje

Publikuota: 2016 m. liepos 15 d. penktadienis

Pakeistos Mokėjimų įstatymo nuostatos įpareigoja bankus ir kredito unijas jau kitų metų vasarį gyventojams pasiūlyti pagrindinę mokėjimo sąskaitą su būtiniausiomis mokėjimo paslaugomis. Būtiniausių paslaugų krepšelio kaina bus ribojama. Kainos ribą ir krepšelio sudėtį nustatys Lietuvos bankas.

„Pagrindinė mokėjimo sąskaita turėtų iš esmės pakeisti mokėjimų rinką. Gyventojai turės daugiau galimybių rinktis ir pigiau naudotis būtiniausiomis mokėjimo paslaugomis, todėl jos taps labiau prieinamos ir dažniau naudojamos“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Jis atkreipia dėmesį, kad, įsigaliojus pakeistam Mokėjimų įstatymui, vartotojui taps kur kas paprasčiau savo turimą sąskaitą perkelti į kitą banką ar kitą mokėjimo paslaugas teikiančią įstaigą, pasiūliusią palankesnes sąlygas, o tai reiškia, kad paslaugų teikėjų konkurencija didės.

Pasak jo, Lietuvos bankas padėjo rengti Mokėjimų įstatymo pataisas ir nuosekliai bei kryptingai siekė jų priėmimo Seime. 2016 m. birželio 30 d. patvirtintą Mokėjimų įstatymą pasirašė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pagrindinė mokėjimo sąskaita su mokėjimo paslaugų krepšeliu įsigalios nuo 2017 m. vasario 1 d. Rinkai suteikta laiko pasiruošti tai įgyvendinti.

Lietuvos bankas jau baigia rengti būtiniausių paslaugų krepšelio sudėties ir kainos nustatymo metodiką, kuri artimiausiu metu bus pateikta konsultacijoms su rinkos dalyviais. Vartotojams, kuriems paskirta piniginė socialinė parama, šiame įstatyme nustatyta ne mažesnė nei 50 proc. lengvata pagrindinės mokėjimo sąskaitos kainai.

Mokėjimo paslaugų krepšelis apims sąskaitos tvarkymą, mokėjimo kortelės išdavimą ir jos mokėjimo operacijas, Lietuvos banko nustatytą skaičių pervedimų Lietuvoje ir į kitas Europos Sąjungos bei Europos ekonominės erdvės valstybes, gautų lėšų įskaitymo į sąskaitą administravimą, nustatytos sumos grynųjų pinigų pasiėmimą iš sąskaitos ir jų įnešimą į ją. Lietuvos bankas atnaujins krepšelio sudėtį, kai atsiras gyventojų mokėjimo elgsenos arba mokėjimų rinkos reikšmingų pokyčių, o krepšelio kainą įvertins kasmet ir prireikus ją keis.

Mokėjimų įstatyme taip pat nustatyta, kad gyventojai, kurių mokėjimo sąskaita susieta su būsto paskolos sutartimi ar kitu produktu, keičiantis mokėjimo paslaugų įkainiams ar kitoms paslaugų sąlygoms, turės teisę nevaržomai ją uždaryti arba perkelti pas kitą paslaugų teikėją.

Atnaujintas Mokėjimų įstatymas didina mokėjimo paslaugų teikėjų konkurenciją ir dėl verslo klientų. Pakeistame Mokėjimų įstatyme sprendžiama įskaitymo mokesčio problema, t. y. lėšų įskaitymo į sąskaitą įkainis negalės skirtis priklausomai nuo mokėtojo banko. Tai reiškia, kad įmonėms, gaunančioms mokėjimo pervedimus eurais iš klientų ar partnerių, siekiant efektyvumo, nebereikės turėti sąskaitų daugybėje bankų ar kredito unijų – mokėjimams atlikti ir gauti jos galės pasirinkti vieną paslaugų teikėją, siūlantį palankiausias sąlygas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »