Būtiniausių mokėjimo paslaugų įkainiai bus apriboti jau kitų metų pradžioje

Publikuota: 2016 m. liepos 15 d. penktadienis

Pakeistos Mokėjimų įstatymo nuostatos įpareigoja bankus ir kredito unijas jau kitų metų vasarį gyventojams pasiūlyti pagrindinę mokėjimo sąskaitą su būtiniausiomis mokėjimo paslaugomis. Būtiniausių paslaugų krepšelio kaina bus ribojama. Kainos ribą ir krepšelio sudėtį nustatys Lietuvos bankas.

„Pagrindinė mokėjimo sąskaita turėtų iš esmės pakeisti mokėjimų rinką. Gyventojai turės daugiau galimybių rinktis ir pigiau naudotis būtiniausiomis mokėjimo paslaugomis, todėl jos taps labiau prieinamos ir dažniau naudojamos“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Jis atkreipia dėmesį, kad, įsigaliojus pakeistam Mokėjimų įstatymui, vartotojui taps kur kas paprasčiau savo turimą sąskaitą perkelti į kitą banką ar kitą mokėjimo paslaugas teikiančią įstaigą, pasiūliusią palankesnes sąlygas, o tai reiškia, kad paslaugų teikėjų konkurencija didės.

Pasak jo, Lietuvos bankas padėjo rengti Mokėjimų įstatymo pataisas ir nuosekliai bei kryptingai siekė jų priėmimo Seime. 2016 m. birželio 30 d. patvirtintą Mokėjimų įstatymą pasirašė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pagrindinė mokėjimo sąskaita su mokėjimo paslaugų krepšeliu įsigalios nuo 2017 m. vasario 1 d. Rinkai suteikta laiko pasiruošti tai įgyvendinti.

Lietuvos bankas jau baigia rengti būtiniausių paslaugų krepšelio sudėties ir kainos nustatymo metodiką, kuri artimiausiu metu bus pateikta konsultacijoms su rinkos dalyviais. Vartotojams, kuriems paskirta piniginė socialinė parama, šiame įstatyme nustatyta ne mažesnė nei 50 proc. lengvata pagrindinės mokėjimo sąskaitos kainai.

Mokėjimo paslaugų krepšelis apims sąskaitos tvarkymą, mokėjimo kortelės išdavimą ir jos mokėjimo operacijas, Lietuvos banko nustatytą skaičių pervedimų Lietuvoje ir į kitas Europos Sąjungos bei Europos ekonominės erdvės valstybes, gautų lėšų įskaitymo į sąskaitą administravimą, nustatytos sumos grynųjų pinigų pasiėmimą iš sąskaitos ir jų įnešimą į ją. Lietuvos bankas atnaujins krepšelio sudėtį, kai atsiras gyventojų mokėjimo elgsenos arba mokėjimų rinkos reikšmingų pokyčių, o krepšelio kainą įvertins kasmet ir prireikus ją keis.

Mokėjimų įstatyme taip pat nustatyta, kad gyventojai, kurių mokėjimo sąskaita susieta su būsto paskolos sutartimi ar kitu produktu, keičiantis mokėjimo paslaugų įkainiams ar kitoms paslaugų sąlygoms, turės teisę nevaržomai ją uždaryti arba perkelti pas kitą paslaugų teikėją.

Atnaujintas Mokėjimų įstatymas didina mokėjimo paslaugų teikėjų konkurenciją ir dėl verslo klientų. Pakeistame Mokėjimų įstatyme sprendžiama įskaitymo mokesčio problema, t. y. lėšų įskaitymo į sąskaitą įkainis negalės skirtis priklausomai nuo mokėtojo banko. Tai reiškia, kad įmonėms, gaunančioms mokėjimo pervedimus eurais iš klientų ar partnerių, siekiant efektyvumo, nebereikės turėti sąskaitų daugybėje bankų ar kredito unijų – mokėjimams atlikti ir gauti jos galės pasirinkti vieną paslaugų teikėją, siūlantį palankiausias sąlygas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »