„Citadele“ bankas pripažintas geriausiai valdoma valstybės įmone Baltijos šalyse

Publikuota: 2012 m. birželio 2 d. šeštadienis

Baltijos bendrovių valdymo institutas atliko tyrimą “Valstybinių įmonių valdymas Baltijos šalyse.” “Citadele” bankas gavo aukščiausius vertinimus ir buvo paskelbtas geriausiai valdoma valstybės įmone Baltijos šalyse.

Ekspertai tyrė valstybinių įmonių valdymą visose trijose Baltijos šalyse. Buvo lyginamos 15 didžiausių įmonių – „Citadele” bankas, „Lattelecom”, „Latvian State Forestry”, „Latvenergo” ir „Latvijos geležinkeliai”, energetikos įmonė „Eesti Energia”, „Elering“, Estijos geležinkeliai ir estų Talino uostas, lietuvių elektros tiekėjas „Lesto”, energijos gamintojas „Lietuvos Energija,” lietuvių elektros energijos perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, „Klaipėdos uostas“ ir „Lietuvos geležinkeliai“.

Įmonės buvo tiriamos pagal 78 kriterijus, susijusius verslo valdymu, įskaitant visuomenės nuomonę apie valstybės valdomą įmonę, įmonės būklę, valdybos struktūra ir įmonės veiklą, valdybos narių patirtį, kompetencijas ir profesionalumą ir t.t. Daug dėmesio kreipiama į valdybos narių nepriklausomumą, sugebėjimą išvengti potencialių interesų konfliktų, sugebėjimą priimti objektyvius sprendimus ir efektyviai vadovauti įmonės veiklai. Tyrėjai taip pat atsižvelgė į įmonių sugebėjimą vykdyti veiklą, naudingą visuomenei, taip pat tai, kaip valstybė valdo savo įmones ir tuo pačiu, kokiu mastu įmonės išlaiko politinę nepriklausomybę.

Trimis geriausiai valdomomis valstybės įmonėmis buvo pripažintos „Citadele“ bankas, Estijos energijos įmonė „Eesti Energija“ ir latvių telekomunikacijos įmonę „Lattelecom“. Tyrimas parodė, kad šios trys įmonės sparčiai mažina atotrūkį nuo tarptautinės praktikos, parodančios, kad pasaulinio lygio standartai gali būti pasiekti per gan trumpą laiko tarpą.

„Pripažinimas geriausiai valdoma valstybine įmone Baltijos šalyse reiškia, kad turime pakelti valdymo kartelę“, teigia AS „Citadele“ banko Stebėtojų tarbos pirmininkas Klāvs Vasks. „Citadele“ valdymo sistemos rezultatai įrodo, kad jei įmonės valdyba turi entuziazmo, per trumpą laiko tarpą gali būti pasiekti puikūs rezultatai, įrodantys, kad įmonė yra profesionaliai valdoma ir atitinka aukščiausius valdymo standartus. Mes tęsime savo darbą, nes mums yra svarbu būti gerai valdoma ir atsakinga įmone, kurios veikla atitinka visuomenės interesus“.

Paklaustas apie pagrindines priežastis, leidusias bankui įtvirtinti svarbiausius korporacijos valdymo, vertybių ir stiliaus kokybės pokyčius per sąlyginai trumpą laikotarpį – mažiau nei du metus – Vasks teigė, kad banko Stebėtojų tarybą ir Valdybą sudaro nariai, įgiję patirties savoje šalyje ir užsienyje, taip pat turintys įvairiapusės patirties finansiniame sektoriuje, įskaitant banko bei rizikos valdymą ir pertvarkymą.

„Mums labai svarbus įvertinimas iš nepriklausomų ir patyrusių ekspertų šioje srityje,“ – teigia banko Valdybos pirmininkas Guntis Belavskis. „Šis įvertinimas parodo, kad mes pastatėme tvirtus pagrindus „Citadelei“ – sąžiningumą, profesionalumą ir valdymą, kuris atitinka visuomenės interesus. Dalykai, kurių pasiekėme, mums buvo labai svarbūs. Mes stengėmės būti priešaky kitų įmonių, kurios savo valdymo sistemą ir reputaciją formavo dešimtmečius. Tai yra ne tik valdybos, bet ir visų mūsų darbuotojų pasiekimas.“

„Citadele“ banko ir jo valdymo tyrimas parodė, kad banko pertvarkymas padėjo įgyti tinkamos valdymo praktikos ir tapo gera naujo banko pradžia. Teigiamą poveikį lėmė tai, kad Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas yra kompetentingas ir atsidavęs savininkas iš išorės – kartu su nepriklausomais Valdybos nariais su patirtimi sunkumų turinčiuose bankuose, veikiančiuose konkurencinėje rinkoje, bei pažangus valstybinis savininkas atstovaujamas Latvijos privatizacijos agentūros. Kitas teigiamas veiksnys, pabrėžtas tyrime, yra tai, kad „Citadele“ turi aktyvią Stebėtojų tarybą bei įmonės veikimas konkurencingoje rinkoje.

Vieną iš svarbiausių „Citadele“ banko stiprybių ekspertai įvardino profesionalaus ir atsidavusio kokybiškam valdymo taikymui savininko, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko partnerystę, mažą valstybės kišimąsi į rinką, atvirą naujovėms Valdybą, puikius Valdybos narių sugebėjimus priimti objektyvius sprendimus, valdybos narių patirtį bankininkystės srityje, tarptautinę patirtį ir t.t.

„Citadele“ yra vietinis bankas Latvijoje siūlantis bankininkystės, finansines ir kapitalo valdymo paslaugas. „Citadele“ grupė yra atstovaujama Latvijoje ir 10 kitų šalių. „Citadele“ banko vizija – tapti vertingiausia finansine grupe Baltijos šalyse. Beveik 75% banko akcijų priklauso Latvijos privatizacijos agentūrai, 25% – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »