Europos Komisija Lietuvos galimybes jau kitais metais įsivesti eurą vertina kaip labai realias

Publikuota: 2014 m. sausio 13 d. pirmadienis

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, Komisijos nariu atsakingu už Ekonomikos ir finansų klausimus bei eurą Olli Rehnu aptarė Lietuvos pažangą ir mūsų valstybės pasirengimą stojimui į euro zoną.

„Lietuva nemažai nuveikė ruošdamasi euro įvedimui, tačiau dar turime daug dirbti, kad panaikintume visas kliūtis euro įvedimui Lietuvoje, kaip tą sėkmingai padarė Latvija. Labai svarbu, ne tik sėkmingai įvesti eurą, bet pasiekti, kad tai duotų apčiuopiamos naudos ateityje“, – po susitikimo su komisaru sakė Rimantas Šadžius.

Pasak ministro, pats euras nėra tikslas, o priemonė, būtina sąlyga, sėkmingai ekonomikos plėtrai ir geresniam mūsų piliečių gyvenimui Lietuvoje.

Europos komisija labai atidžiai stebi Lietuvos pasirengimą ir pažangą siekiant atitikti Mastrichto kriterijus, kuri Europos Komisijos pirmininko pavaduotojo Olli Rehno teigimu, yra akivaizdi. Svečias, kuris kuravo euro įvedimą Latvijoje, pažymėjo, kad jo apsilankymas Vilniuje iškart po vizito Rygoje, byloja apie tai, jog Lietuva turi realias galimybes tapti kita euro zonos šalimi. Olli Rehnas akcentavo fiskalinę drausmę ir viešųjų finansų tvarumo būtinybę.

„2014–ieji bus svarbių sprendimų metai Lietuvai, kuri nori prisijungti prie 18 valstybių jau jungiančios vieningos valiutos sąjungos“, – teigė O. Rehnas.

Sulaukusi oficialios „Eurostat“ agentūros informacijos Europos Komisija ir Europos Centrinis bankas paskelbs pranešimus apie ES šalių konvergenciją. Tai, greičiausia, bus jau balandžio mėnesį. Šiuos rodiklius įvertinusi Europos Komisija teiks pasiūlymą dėl euro įvedimo šalyje, kuri atitiko Mastrichto kriterijus. Šį pasiūlymą svarstys Europos vadovų taryba, savo rekomendacijas pateiks ir Europos parlamentas. Vėliau, liepos mėnesį, atsižvelgusi į rekomendacijas, sprendimą dėl šalies priėmimo į euro zoną priims ES ekonomikos ir finansų ministrų taryba.

Lietuva siekia eurą įsivesti 2015 metais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »