Europos Sąjungos bankai svarsto galimybę saugoti pinigus grynųjų pavidalu

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 17 d. trečiadienis

Europos Sąjungos bankai ir draudimo įmonės svarsto pereiti prie piniginių lėšų saugojimo grynaisiais, o ne elektroniniu būdu centriniuose bankuose. Viso to priežastis – išaugęs neigiamų palūkanų normų procentas.

„Financial Times“ pranešė, kad šių metų kovo mėnesį Europos Centrinio Banko bazinei palūkanų normai sumažėjus iki 0 proc. privatūs Europos bankai moka ne daugiau kaip 0,4 proc. metinių palūkanų.

Europos Centrinis Bankas mėgino atgaivinti ekonomiką, skatindamas bankus išduoti kreditų verslo sričiai, užuot laikius pinigus sąskaitose. Nuo 2014 m. bankų nuostoliai dėl mažų procentinių normų sudarė 2,64 mlrd. euro.

Viena iš Vokietijos draudimo bendrovių jau pamėgino saugoti aštuonženkles sumas popierinių eurų pavidalu ir pripažino, kad tai protingas sprendimas.

Antrasis pagal dydį Vokietijos bankas „Commerzbank“ taip pat svarsto galimybę pereiti prie pinigų saugojimo grynųjų pavidalu.

Ekspertai teigia, kad bankams perėjus prie pinigų saugojimo grynųjų pavidalu, jų nebeveiks dar labiau sumažėjusios palūkanų normos ir jiems nereikės didinti išduodamų kreditų skaičiaus.

Tačiau „Financial Times“ manymu, bankai turės kitų išlaidų, susijusių su pinigų saugojimu ir pervežimu. Bankininkų nuomone, jie turi patalpas, tinkamas saugoti 200 eurų nominalo kupiūroms, kurios taps didžiausiu euro banknotu, nustojus leisti 500 eurų kupiūrą nuo 2018 m.

Be to, bankams teks susirasti draudėjų, galinčių už protingą kainą apdrausti grynuosius nuo vagystės, žemės drebėjimo ir kitų „Force majeure“ aplinkybių. Vieno iš Vokietijos bankininkų vertinimu, tai jiems kainuos 0,5–1 proc. nuo saugomų banknotų. Vis dėlto šios išlaidos gali būti pateisinamos, atsižvelgus į Šveicarijos centrinio banko neigiamą palūkanų normą 0,75 proc.

Šaltinis: capital.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »