Gyventojams ir verslui – daugiau kaip milijonas pažintinių lietuviškų eurų monetų rinkinių

Publikuota: 2014 m. kovo 19 d. trečiadienis

Lietuvos banko valdybos sprendimu visuomenei bus suteikta galimybė iš arti susipažinti su lietuviškomis eurų monetomis dar iki joms tampant visaverte atsiskaitymo priemone.

„Ne vėliau kaip mėnuo iki naujosios valiutos įvedimo gyventojai jau turės galimybę susipažinti su lietuviškomis eurų monetomis laikydami jas savo rankose, o specialius rinkinius įsigiję prekybininkai galės užsitikrinti, kad nepritrūks smulkių monetų grąžai atiduoti pirmosiomis euro įvedimo dienomis“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Lietviškų eurų monetų rinkiniai bus platinami už nominaliąją vertę. Visuomenei skirto eurų monetų rinkinio nominalioji vertė bus 11,59 euro, arba 40 litų. Jį sudarys 23 monetos. Rinkinyje bus po tris 1, 2, 10, 20, 50 euro centų ir 1 bei 2 eurų monetas, taip po dvi 5 euro centų monetas. Iš viso bus pagaminta 900 tūkst. tokių rinkinių. Numatoma, kad gyventojai eurų monetų rinkinių nuo gruodžio 1 d. galės įsigyti Lietuvos banko kasose, komerciniuose bankuose, AB „Lietuvos paštas“ skyriuose. 

Prekybininkams bus skirti dviejų rūšių eurų monetų rinkiniai. Mažesnįjį rinkinį sudarys 320 eurų monetų: 8 skirtingų nominalų monetų ritinėliai: 1, 2 ir 5 euro centų – po 50 monetų, 10, 20, 50 euro centų – po 40 monetų, 1 ir 2 eurų – po 25 monetas kieviename. Bendra rinkinio nominalioji vertė – 111 eurų, arba 383,26 lito. Bus sudaryta 60 tūkst. vienetų tokių rinkinių.

Prekybininkams skirtame didesniajame rinkinyje bus 600 monetų, kurių bendra nominalioji vertė sudarys 200 eurų, arba 690,56 lito. Jos bus supakuotos į 15 ritinėlių: 1 euro cento monetų – 3 ritinėliai, 2, 10, 20 euro centų ir 1 euro bei 2 eurų – po 2 ritinėlius, 5 euro centų ir 50 euro centų monetų – po 1 ritinėlį. 1 ir 2 eurų nominalo ritinėliuose bus po 25 monetas; 10, 20 ir 50 euro centų – po 40 monetų, o 1, 2 ir 5 euro centų – po 50 monetų. Bus pagaminta 50 tūkst. vienetų tokių rinkinių.

Prekybos įmonių išankstinis aprūpinimas eurų banknotais ir monetomis, taip pat ir eurų monetų rinkiniais vyks per komercinius bankus ir prasidės likus 1 mėn. iki euro įvedimo.

Be to, Lietuvos bankas numatė išleisti 35 tūkst. suvenyrinių BU kokybės (monetų blizgantis plokštumos ir reljefo paviršius) ir 7 tūkst. proof kokybės (monetų veidrodinis paviršius, matinis reljefas) apyvartinių eurų monetų numizmatinių rinkinių.

Kiekviena eurą įsivedusi valstybė turi teisę išleisti apyvartines eurų monetas, kurių viena pusė yra vienoda visoms šalims (bendroji pusė), kita – savita, skirtinga (nacionalinė pusė). Lietuvos išleistos apyvartinės eurų monetos turės tris vaizdus su Lietuvos valstybės herbo simboliu Vyčiu, kuriuos sukūrė skulptorius Antanas Žukauskas. Pirmuosius 2015 m. laidos eurų su lietuviška puse technologinius pavyzdžius UAB Lietuvos monetų kalykla turėtų nukaldinti jau šį pavasarį.

Lietuva tikisi sėkmingai įvykdyti nustatytus euro įvedimo reikalavimus, vadinamus Mastrichto kriterijais, ir 2015 m. sausio 1 d. turėtų įsivesti ES bendrąją valiutą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »