Investicijų grąža šiuo metu nenuspėjama

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 14 d. antradienis

Nors Europa dar neišsivadavo iš skolų krizės, šiek tiek optimizmo suteikė įvykę Graikijos rinkimai ir euro zonos šalių nutarimas Ispanijai paskolinti iki 100 milijardų eurų. Ispanijos bankinei sistemai sugriūti nebūtų leidusi Europos Sąjunga, Europos centrinis bankas (ECB), Tarptautinis valiutos fondas, nuošalyje taip pat nebūtų likusios ir JAV, Japonija, Kinija. ECB pažadėjo bet kokiomis priemonėmis užkirsti kelią euro žlugimui, tačiau kol kas ryžtingesnių veiksmų nepradėjo.

„Danske Capital“ fondų valdytojai rizikingoms turto klasėms optimistiškesnes prognozes pateikia atsargiai – šiuo metu jų grąžą nuspėti sunku.

Investavimo situacija neapibrėžta ne tik Europoje, bet ir JAV bei besivystančiose rinkose. Dėl nestabilumo rizikingiausios turto klasės, tarkime, akcijos bei aukšto pajamingumo obligacijos šiuo metu yra pigios. Taigi jei ekonomika kils, investicijos turėtų atsipirkti.

AAA reitingu įvertintų valstybių obligacijos šiuo metu yra labiausiai pervertinto turto sritis. Pavyzdžiui, Vokietijos penkerių metų laikotarpio obligacijos kasmet uždirba 0,4 proc., tai reiškia, kad didžiausias galimas pelnas yra 2 proc. per penkerius metus. Taigi atsižvelgiant į infliaciją šių obligacijų grąža yra neigiama.

Rusijai – perspektyvos palankios

Gegužę ir liepos pradžioje naftos kainos biržose krito, tačiau šiuo metu vėl pradėjo kilti. Tiesa, naftos kainos yra vis dar mažesnės nei jos buvo prieš du mėnesius, panaši padėtis matyti ir akcijų rinkose. Todėl palankiai vertiname Rusijos regioną – šalis įstojo į Pasaulio prekybos organizaciją, akcijos šioje rinkoje yra pigios, be to, pozityviai žiūrime ir į naftos kainų tendencijas ilguoju laikotarpiu.

Vyriausybių obligacijų grąža nulinė

Vyriausybių obligacijų vertinimai ne tokie optimistiški – nesitikima, kad jos duos tikėtiną grąžą. Vokietijos ir kitų aukščiausiu reitingu įvertintų valstybių obligacijos artėja prie nulinės grąžos. Italija, Ispanija ir kitos „blogosios“ euro zonos šalys vis dar per daug rizikingos, tad nėra prasmės džiaugtis didele obligacijų grąža.

Visgi liepą „Danske Capital“ įsigijo šiek tiek Italijos, Ispanijos ir Airijos obligacijų bei pardavė AAA reitingu įvertintų valstybių obligacijų. Tikimasi, kad vyriausybių obligacijos rodys prasčiausius rezultatus portfelyje ateinančius kelis mėnesius ar net metus, o metų pabaigoje jų grąža gali būti arti 0 proc.

Išsivysčiusių ir besivystančių šalių rinkų skirtumai

Kita vertus, pagal santykinius rodiklius, investavimui šiuo metu patraukliausios besivystančių šalių rinkos. Jų BVP augimas ilguoju laikotarpiu yra kur kas patrauklesnis investuotojams nei išsivysčiusių šalių. Besivystančių šalių kainos ir pelno vienai akcijai santykis – 9,4, o išsivysčiusių – 11,8.

Trumpalaikėje perspektyvoje mažėjanti infliacija leidžia besivystančių šalių centriniams bankams švelninti pinigų politiką. Visos didžiosios besivystančios šalys sumažino tarpbankines palūkanų normas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Didžiausias bankinių kortelių augimas pastebimas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje

RBR ataskaitos „Global Data Cards and Forecasts 2021“ duomenimis, bankinės kortelės sparčiausiai populiarėja Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. skaityti »

Eurovizijos miestelyje Ukrainoje galima apsieiti be grynųjų

Gegužės 4 d. Kijeve oficialiai atidaryta Eurovizijos fanų zona, kurioje galima apsieiti be grynųjų – atsiskaityti banko kortele ar per išmanųjį telefoną. skaityti »

Ukrainoje ir Baltarusijoje įrengti virtualiųjų valiutų bankomatai

Neseniai Minske vykusiame renginyje „Metų bankas“ buvo pristatytas pirmasis Baltarusijoje virtualiųjų valiutų bankomatas. skaityti »

Estija išsirinko monetą šalies šimtmečiui pagerbti

Banko „Eesti Pank“ taryba patvirtino monetos, skirtos Estijos Respublikos šimtmečiui, dizainą. skaityti »

Etiopijoje pasirodė „kinomatai“, įrašinėjantys filmus

Etiopijoje pasirodė prekybos automatai, įrašantys į USB raktus kino filmus. skaityti »

Amerikiečiai bankų skyrius vertina labiau nei mobiliąją bankininkystę

JAV banko klientų apklausa parodė, kad klientams maloniau finansinius reikalus susitvarkyti bankų skyriuose, nei per mobiliuosius telefonus. skaityti »

Pirmą kartą atliktas tarptautinis pervedimas panaudojant „Blockchain“

Ispanijos bankas BBVA kartu su „Ripple įgyvendino pirmą tarptautinį pervedimą, panaudojant „Blockchain“ technologiją. skaityti »

Lietuviai daugiausia Europoje naudojasi grynaisiais

Rytų Europoje grynaisiais 2015 m. daugiausia naudojosi Lietuvos gyventojai (86,5 proc.), o mažiausiai – Estijos (19,2 proc.). skaityti »

„Danske Bank“ pirmojo ketvirčio rezultatai

Per pirmąjį šių metų ketvirtį „Danske Bank“ Lietuvoje iš pagrindinės veiklos uždirbo 2,9 mln. EUR prieš pelno mokestį. skaityti »

SEB grupės pelnas padidėjo beveik dvigubai

Anot SEB banko valdybos pirmininko ir prezidento Raimondo Kvedaro, 2017 metų pradžioje ekonomikos augimą ir toliau lėmė vidaus rinkos plėtra. Vidutinio darbo užmokesčio augimas vis dar smarkiai pranoko produktų ir paslaugų kainų kilimą. Artimiausiu metu realiųjų pajamų didėjimas bus svarbiausias veiksnys, skatinsiantis Lietuvos gyventojų optimizmą ir vidaus vartojimo mastą. Šios priežastys lėmė mūsų banko suteiktų paskolų gyventojams didėjimą - 2017 m. pirmą ketvirtį bankas suteikė penktadaliu (22 proc.) daugiau naujų būsto ir vartojimo kreditų (91 mln. eurų) negu atitinkamą laikotarpį 2016 metais. skaityti »