Investicijų grąža šiuo metu nenuspėjama

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 14 d. antradienis

Nors Europa dar neišsivadavo iš skolų krizės, šiek tiek optimizmo suteikė įvykę Graikijos rinkimai ir euro zonos šalių nutarimas Ispanijai paskolinti iki 100 milijardų eurų. Ispanijos bankinei sistemai sugriūti nebūtų leidusi Europos Sąjunga, Europos centrinis bankas (ECB), Tarptautinis valiutos fondas, nuošalyje taip pat nebūtų likusios ir JAV, Japonija, Kinija. ECB pažadėjo bet kokiomis priemonėmis užkirsti kelią euro žlugimui, tačiau kol kas ryžtingesnių veiksmų nepradėjo.

„Danske Capital“ fondų valdytojai rizikingoms turto klasėms optimistiškesnes prognozes pateikia atsargiai – šiuo metu jų grąžą nuspėti sunku.

Investavimo situacija neapibrėžta ne tik Europoje, bet ir JAV bei besivystančiose rinkose. Dėl nestabilumo rizikingiausios turto klasės, tarkime, akcijos bei aukšto pajamingumo obligacijos šiuo metu yra pigios. Taigi jei ekonomika kils, investicijos turėtų atsipirkti.

AAA reitingu įvertintų valstybių obligacijos šiuo metu yra labiausiai pervertinto turto sritis. Pavyzdžiui, Vokietijos penkerių metų laikotarpio obligacijos kasmet uždirba 0,4 proc., tai reiškia, kad didžiausias galimas pelnas yra 2 proc. per penkerius metus. Taigi atsižvelgiant į infliaciją šių obligacijų grąža yra neigiama.

Rusijai – perspektyvos palankios

Gegužę ir liepos pradžioje naftos kainos biržose krito, tačiau šiuo metu vėl pradėjo kilti. Tiesa, naftos kainos yra vis dar mažesnės nei jos buvo prieš du mėnesius, panaši padėtis matyti ir akcijų rinkose. Todėl palankiai vertiname Rusijos regioną – šalis įstojo į Pasaulio prekybos organizaciją, akcijos šioje rinkoje yra pigios, be to, pozityviai žiūrime ir į naftos kainų tendencijas ilguoju laikotarpiu.

Vyriausybių obligacijų grąža nulinė

Vyriausybių obligacijų vertinimai ne tokie optimistiški – nesitikima, kad jos duos tikėtiną grąžą. Vokietijos ir kitų aukščiausiu reitingu įvertintų valstybių obligacijos artėja prie nulinės grąžos. Italija, Ispanija ir kitos „blogosios“ euro zonos šalys vis dar per daug rizikingos, tad nėra prasmės džiaugtis didele obligacijų grąža.

Visgi liepą „Danske Capital“ įsigijo šiek tiek Italijos, Ispanijos ir Airijos obligacijų bei pardavė AAA reitingu įvertintų valstybių obligacijų. Tikimasi, kad vyriausybių obligacijos rodys prasčiausius rezultatus portfelyje ateinančius kelis mėnesius ar net metus, o metų pabaigoje jų grąža gali būti arti 0 proc.

Išsivysčiusių ir besivystančių šalių rinkų skirtumai

Kita vertus, pagal santykinius rodiklius, investavimui šiuo metu patraukliausios besivystančių šalių rinkos. Jų BVP augimas ilguoju laikotarpiu yra kur kas patrauklesnis investuotojams nei išsivysčiusių šalių. Besivystančių šalių kainos ir pelno vienai akcijai santykis – 9,4, o išsivysčiusių – 11,8.

Trumpalaikėje perspektyvoje mažėjanti infliacija leidžia besivystančių šalių centriniams bankams švelninti pinigų politiką. Visos didžiosios besivystančios šalys sumažino tarpbankines palūkanų normas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »