Kinai iškėlė virtualios valiutos „Bitcoin“ paklausą iki rekordinių aukštumų

Publikuota: 2013 m. lapkričio 8 d. penktadienis

Virtualios valiutos „Bitcoin“ vertė viršijo 280 dol. Šis skaičius nuo metų pradžios išaugo 20 kartų. Analitikų teigimu, tokio spartaus „Bitcoin“ populiarumo augimo variklis – auganti valiutos paklausa Kinijoje.

Vienoje populiariausių sistemų „BitStamp“, kuri keičia virtualią valiutą į dolerius ir eurus, lapkričio 7 dieną „Bitcoin“ vertė siekė 283 dol. ir pagerino balandžio mėnesio rekordą, kuris siekė 269 dol. Įdomu tai, kad dar prieš mėnesį apie tokį augimą niekas nė neįtarė.

Kaip teigė „Bloomberg“ ekspertai, „Bitcoin“ populiarumo augimas tęsiasi ir didžiausią įtaką tam daro išaugęs Kinijos gyventojų dėmesys virtualiai valiutai. Šiuo metu „BTC China“ – stambiausia „Bitcoin“ prekybos platforma. Pagal apimtis kinai aplenkė japonus, amerikiečius ir europiečius. Augimą lėmė faktas, kad didžiausia Kinijos paieškų svetainė „Baidu“ pradėjo priimti mokėjimus „Bitcoin“ ir taip atvėrė šiai virtualiai valiutai naują milžinišką rinką.

Federalinis Čikagos rezervų bankas publikavo tyrimą, kuris įrodo, kad virtualią valiutą žmonės renkasi vis dažniau, nes ji padeda išsaugoti anonimiškumą. Banko duomenimis, internete kiekvieną minutę vyksta apie 30 sandorių, kurių suma siekia iki 16 „Bitcoin“ vienetų.

„Bitcoin“ – tai decentralizuota valiuta, skirta sumokėti už prekes ir paslaugas internete. Ji pradėjo galioti 2009 metais. Tikslių duomenų apie „Bitcoin“ naudotojų skaičių nėra, vis dėlto valiutos kursas nuo 2011 metų išaugo daugiau nei 200 kartų ir pavertė kai kuriuos jos savininkus milijonieriais. Šiuo metu bendrą apyvartą pasaulyje sudaro 11,959 mln. „Bitcoin“ vienetų, o jų vertė siekia apie 3,39 mlrd. dol.  

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »