Kinija pristatė mokėjimo sistemą CIPS

Publikuota: 2015 m. spalio 9 d. penktadienis

Kinijos liaudies bankas sukūrė nuosavą tarptautinių mokėjimų sistemą CIPS (angl. Chinese International Payment System). Jos paleidimo ceremonija vyko spalio 8 dieną Šanchajuje.

Sistema CIPS leis tarptautiniams rinkos dalyviams atsiskaityti tiesiogiai su Kinijos partneriais naudojant juanius. Valdžia tikisi, kad tai padidins vietos valiutos pripažinimo lygį pasaulyje.

Dienraščio „The Financial Times“ duomenimis, 2015 metų rugpjūtį juanis sudarė 2,79 proc. tarptautinių mokėjimų dalį. Tai leido juaniui pirmą kartą aplenkti Japonijos jeną.

„Sistemos CIPS darbas leis padidinti tarptautinių atsiskaitymų juaniais efektyvumą. Taip pat tikimasi, kad ji darys didelę teigiamą įtaką ekonomikai ir padės Kinijos įmonėms įsitvirtinti tarptautinėse rinkose“, – pabrėžė Kinijos liaudies banko pirmininko pavaduotojas.

Pirmoji operacija naujojoje sistemoje atlikta praėjus vos pusvalandžiui nuo jos paleidimo. Kaip skelbia „Standard Chartered Bank“, tai buvo švedų įmonės IKEA pervedimas iš Kinijos į Liuksemburgą.

Tikimasi, kad pradžioje prie naujos sistemos bus prijungta 11 Kinijos ir 8 užsienio bankai. Ekspertų nuomone, ateityje Kinijos valdžia viliasi „Chinese International Payment System“ paversti sistemos SWIFT analogu.

 

Šaltinis: moneynews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »