Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Publikuota: 2017 m. liepos 21 d. penktadienis

Nesvarbu, ar esate užkietėjęs monetų kolekcininkas, ar tik retkarčiais „medžiojate“ progines monetas, – siekdamas sužinoti visuomenės nuomonę ir lūkesčius kolekcinių ir proginių monetų klausimais, Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. 

„Pageidaujate nedidelio tiražo brangių, išskirtinių monetų, o gal patartumėte išleisti milijoną „pusantrokų“? Ką norėtumėte matyti monetos reverse – iškilias asmenybes, išskirtinius istorijos įvykius, sporto laimėjimus, gamtos įvairovę, o gal... unikalius technikos kūrinius? Mums rūpi numizmatų ir kitų žmonių, besidominčių lietuviškais pinigais, juos kolekcionuojančių, norai bei nuomonė – tai leis apsispręsti, kurią kryptį pasirinkti, nuo to priklausys, iš ko bus kaldinamos monetos, koks bus jų tiražas, forma, kaina, leidimo dažnis“, – sako Lietuvos banko Monetų kūrimo komisijos pirmininkas, Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius.

Jis pažymėjo, kad Lietuvos bankas siekia kuo didesnio visuomenės įsitraukimo visose monetų kūrimo stadijose – nuo temos, idėjos atrinkimo iki pinigo sukūrimo. Dėl to kviečia būti aktyvius ir išsakyti savo pageidavimus ir pasiūlymus dėl monetų kūrimo strategijos projekto – jie laukiami el. paštu gpd@lb.lt arba pateikiant pasiūlymą banko svetainėje ir užpildant iki šių metų rugsėjo 30 d.

Taip pat visi, norintys pasisakyti dėl monetų kūrimo tikslų, krypčių ir priemonių, laukiami Lietuvos banko diskusijose, kurios vyks:  

•    2017 m. rugsėjo 20 d. 14 val. Totorių g. 4, Vilniuje, 
•    2017 m. rugsėjo 22 d. 10 val. Žirmūnų g. 151, Vilniuje. 

Norintys dalyvauti kviečiami iš anksto registruotis.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »