Lietuva prisijungs prie SEPA – ką turime žinoti apie mokėjimų pokyčius

Publikuota: 2015 m. gruodžio 1 d. antradienis

Nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuva įsitrauks į trisdešimt keturias valstybes apimančią elektroninių mokėjimų eurais erdvę, vadinamą SEPA. Nuo tos dienos, atliekant vietinius mokėjimus ir mokėjimus į kitas SEPA šalis, bus pildoma ta pati mokėjimo nurodymo forma, o mokėjimams atlikti ar gauti pakaks vienos sąskaitos bet kurioje SEPA šalyje.

„Gyventojams nereikia ypatingo pasirengimo pereiti prie SEPA, už juos pakeitimais pasirūpins bankai. Tačiau per likusį mėnesį iki SEPA nuostatų taikymo patarčiau kiekvienam pasidomėti, kaip keisis mokėjimų nurodymų formos ir kaip jas tinkamai užpildyti, kad kitų metų pradžioje dėl to nebūtų netikėtumų. Nuo kitų metų pildydami pasikeitusią mokėjimo nurodymo formą, vadovaukitės lėšų gavėjo ir savo banko pateiktomis rekomendacijomis“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys, Lietuvos SEPA komiteto pirmininkas.

Lietuvos banko užsakymu sukurtas informacinis filmukas, kuriame aiškiai ir suprantamai aiškinami būsimi mokėjimo pokyčiai. Jis paskelbtas internete ir nuo šiandien gyventojams pristatomas įvairiais kanalais.

„Bankai, įmonės ir įstaigos, atliekančios ir gaunančios mokėjimus, šiais metais intensyviai rengiasi perėjimui prie SEPA, darydamos reikalingus bankinių ir apskaitos sistemų pakeitimus, testuodamos, kaip atliekami pasikeitę mokėjimai. Tikimės, kad rinka sėkmingai baigs pasirengimą. Vienas iš svarbių uždavinių SEPA projekto finišo tiesiojoje – tai aktyvus gyventojų informavimas apie laukiančius pokyčius atliekant mokėjimus“, – pabrėžė M. Jurgilas.

Mokėjimo paslaugų teikėjai apie mokėjimų pokyčius dėl SEPA reikalavimų įgyvendinimo skelbia savo svetainėse ir siunčia pranešimus klientams elektroninės bankininkystės sistema, informavimui naudoja laiškus el. paštu, naujienlaiškius ir kitus kanalus. Į klausimus apie SEPA atsakoma bankų klientų skambučių centruose, prireikus skambintojai nukreipiami telefonu pasikonsultuoti su bankų vadybininkais.

Nuo kitų metų pradžios mūsų šalies gyventojai be apribojimų galės naudoti Lietuvoje atidarytą sąskaitą norėdami gauti darbo užmokestį, socialines išmokas ar kitus mokėjimus iš visų Europos Sąjungos šalių, taip pat Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Monako, Šveicarijos ir San Marino. Šios šalys sudaro SEPA erdvę. Gyventojai taip pat be apribojimų galės nurodyti užsienyje atidarytą sąskaitą norėdami gauti darbo užmokestį, pensiją ar kitus mokėjimus iš Lietuvos.

SEPA yra antras svarbus žingsnis atsiskaitymų srityje kuriant bendrą mokėjimų rinką Europoje. Pirmas platus žingsnis ta kryptimi žengtas Lietuvoje įvedant eurą; ir dabar eurų banknotais bei monetomis, išvengdami valiutos keitimo paslaugų, galime atsiskaityti devyniolikoje euro zonos valstybių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »