Lietuva prisijungs prie SEPA – ką turime žinoti apie mokėjimų pokyčius

Publikuota: 2015 m. gruodžio 1 d. antradienis

Nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuva įsitrauks į trisdešimt keturias valstybes apimančią elektroninių mokėjimų eurais erdvę, vadinamą SEPA. Nuo tos dienos, atliekant vietinius mokėjimus ir mokėjimus į kitas SEPA šalis, bus pildoma ta pati mokėjimo nurodymo forma, o mokėjimams atlikti ar gauti pakaks vienos sąskaitos bet kurioje SEPA šalyje.

„Gyventojams nereikia ypatingo pasirengimo pereiti prie SEPA, už juos pakeitimais pasirūpins bankai. Tačiau per likusį mėnesį iki SEPA nuostatų taikymo patarčiau kiekvienam pasidomėti, kaip keisis mokėjimų nurodymų formos ir kaip jas tinkamai užpildyti, kad kitų metų pradžioje dėl to nebūtų netikėtumų. Nuo kitų metų pildydami pasikeitusią mokėjimo nurodymo formą, vadovaukitės lėšų gavėjo ir savo banko pateiktomis rekomendacijomis“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys, Lietuvos SEPA komiteto pirmininkas.

Lietuvos banko užsakymu sukurtas informacinis filmukas, kuriame aiškiai ir suprantamai aiškinami būsimi mokėjimo pokyčiai. Jis paskelbtas internete ir nuo šiandien gyventojams pristatomas įvairiais kanalais.

„Bankai, įmonės ir įstaigos, atliekančios ir gaunančios mokėjimus, šiais metais intensyviai rengiasi perėjimui prie SEPA, darydamos reikalingus bankinių ir apskaitos sistemų pakeitimus, testuodamos, kaip atliekami pasikeitę mokėjimai. Tikimės, kad rinka sėkmingai baigs pasirengimą. Vienas iš svarbių uždavinių SEPA projekto finišo tiesiojoje – tai aktyvus gyventojų informavimas apie laukiančius pokyčius atliekant mokėjimus“, – pabrėžė M. Jurgilas.

Mokėjimo paslaugų teikėjai apie mokėjimų pokyčius dėl SEPA reikalavimų įgyvendinimo skelbia savo svetainėse ir siunčia pranešimus klientams elektroninės bankininkystės sistema, informavimui naudoja laiškus el. paštu, naujienlaiškius ir kitus kanalus. Į klausimus apie SEPA atsakoma bankų klientų skambučių centruose, prireikus skambintojai nukreipiami telefonu pasikonsultuoti su bankų vadybininkais.

Nuo kitų metų pradžios mūsų šalies gyventojai be apribojimų galės naudoti Lietuvoje atidarytą sąskaitą norėdami gauti darbo užmokestį, socialines išmokas ar kitus mokėjimus iš visų Europos Sąjungos šalių, taip pat Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Monako, Šveicarijos ir San Marino. Šios šalys sudaro SEPA erdvę. Gyventojai taip pat be apribojimų galės nurodyti užsienyje atidarytą sąskaitą norėdami gauti darbo užmokestį, pensiją ar kitus mokėjimus iš Lietuvos.

SEPA yra antras svarbus žingsnis atsiskaitymų srityje kuriant bendrą mokėjimų rinką Europoje. Pirmas platus žingsnis ta kryptimi žengtas Lietuvoje įvedant eurą; ir dabar eurų banknotais bei monetomis, išvengdami valiutos keitimo paslaugų, galime atsiskaityti devyniolikoje euro zonos valstybių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »