Lietuvos banke lankysis euro zonos bankų pertvarkymo institucijos vadovė Elkė Kionig

Publikuota: 2016 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

Lapkričio 3–4 d. Lietuvos banke lankysis probleminių bankų pertvarkymą euro zonos mastu koordinuojančios Bendros pertvarkymo valdybos (BPV) pirmininkė Elkė Kionig (Elke König). Pirmojo vizito į Lietuvą atvykstančią BPV vadovę priims Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Susitikimo metu numatoma aptarti Lietuvos banko ir BPV bendradarbiavimą bei iššūkius plėtojant vieną iš pagrindinių Europos bankų sąjungos ramsčių.

„Dalyvaudami bendrame pertvarkymo mechanizme kuriame naujos kokybės bankų krizių valdymo sistemą, užtikrinančią, kad, net ir komerciniam bankui susidūrus su sunkumais, nesutriktų svarbiausios jo funkcijos, pavyzdžiui, mokėjimai, o indėlininkų ir mokesčių mokėtojų lėšos būtų apsaugotos“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Jo vertinimu, iš anksto planuojant pertvarkymo veiksmus siekiama sušvelninti galimo bankų žlugimo padarinius ir išvengti pertvarkomo banko vertės sumažėjimo.

V. Vasiliausko susitikimo su E. Kionig metu bus aptariama Lietuvos banko patirtis, sukaupta sprendžiant bankų sektoriuje kilusias problemas, aktualijos, BPV planuojant didžiųjų Europos bankų pertvarkymą, ir artimiausių metų Lietuvos banko ir BPV bendradarbiavimo principai.

Vizito metu E. Kionig taip pat susitiks su Lietuvos banko tarnautojais, atsakingais už pertvarkymo funkcijos vykdymą, ir Lietuvoje veikiančių bankų atstovais. Susitikimuose numatoma aptarti Lietuvos ir Europos bankų sektoriaus aktualijas, įvertinti praktinius Lietuvos dalyvavimo bendrame pertvarkymo mechanizme aspektus ir laukiančius organizacinius iššūkius.

Lietuvai pernai tapus bankų sąjungos nare ir veiklą pradėjus BPV, Lietuvos bankas tapo BPV plenarinės sesijos, kuri sprendžia svarbiausius euro zonos bankų pertvarkymo klausimus, nariu. Trijų didžiausių Lietuvos bankų – AB SEB banko, „Swedbank“, AB, ir AB DNB banko bei bankų sąjungoje veikiančio AB „Citadele“ banko pertvarkymo planavimą perėmė BPV, tačiau ji, vykdydama kasdienes funkcijas, pasikliauja ir Lietuvos banko tarnautojais, jų patirtimi.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »