Lietuvos bankui suteikta kvota investicijoms į Kiniją

Publikuota: 2014 m. kovo 21 d. penktadienis

Lietuvos bankas pirmasis iš Europos centrinių bankų sistemos narių gavo kvalifikuoto užsienio institucinio investuotojo Kinijoje statusą. Mūsų šalies centriniam bankui taip pat suteikta kvota tiesioginėms investicijoms į Kinijos vertybinius popierius.

„Tai svarbus žingsnis įgyvendinant praėjusiais metais atnaujintą Lietuvos banko finansinio turto valdymo politiką, kuris suteiks papildomas Lietuvos užsienio atsargų investavimo ir rizikos išskaidymo galimybes“, – sako Mindaugas Vaičiulis, Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos direktorius.

Lietuvos bankas gavo oficialų patvirtinimą, kad Kinijos valstybinė užsienio valiutos administracija (angl. State Administration of Foreign Exchange) Lietuvos bankui suteikė 100 mln. JAV dolerių kvotą tiesioginėms investicijoms į Kinijos kapitalo rinką.

Pasak M. Vaičiulio, tam, kad Lietuvos bankas galėtų pradėti tiesiogiai investuoti į antros pagal dydį pasaulyje ekonomikos – Kinijos – kapitalo rinką, liko paskutinis žingsnis – gauti šios šalies centrinio banko leidimą.

Lietuvos bankas ir Kinijos vertybinių popierių priežiūros komisija (angl. China Securities Regulatory Commission) jau yra pasirašę Memorandumą dėl bendradarbiavimo vertybinių popierių priežiūros srityje (toliau – Memorandumas). Kaip nurodyta Memorandume, jo tikslas – skatinti investuotojų apsaugą ir vertybinių popierių, ateities sandorių ir kitų susijusių investicinių produktų rinkų vientisumą sukuriant bendradarbiavimo sistemą ir ryšių kanalus, stiprinant tarpusavio supratimą ir sudarant sąlygas keistis priežiūros bei technine informacija. Šis Memorandumas atveria kelią visoms mūsų šalies finansų institucijoms siekti kvalifikuoto užsienio institucinio investuotojo statuso, kuris būtinas norint tiesiogiai investuoti į vis labiau atsiveriančią Kinijos finansų rinką.

Lietuvos bankas, reaguodamas į pastarųjų metų Europos ir pasaulio ekonomikos bei finansų rinkų raidą ir atsižvelgęs į Pasaulio banko rekomendacijas, praėjusių metų rudenį atnaujino finansinio turto valdymo politiką. Joje numatyta Lietuvos užsienio atsargas valdyti remiantis likvidumo ir saugumo principais, kurie yra prioritetiniai pelningumo principo atžvilgiu. Politikos pakeitimai sudaro sąlygas lanksčiau ir ilgainiui pelningiau investuoti Lietuvos užsienio atsargas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »