Milijonai europiečių nesinaudoja bankų paslaugomis

Publikuota: 2016 m. gruodžio 19 d. pirmadienis

Pasaulinio banko duomenimis, 138 mln. Europos šalių gyventojų neturi sąskaitų bankuose ir nesinaudoja jokiomis bankų paslaugomis. Kompanija „Mastercard“ apklausė Europos gyventojus, nesinaudojančius bankų paslaugomis, ir ištyrė, dėl kokių priežasčių žmonės nesinaudoja bankinėmis paslaugomis.

Pasirodo, daugiau nei trečdalis (35 proc.) respondentų – jaunimas nuo 18 iki 34 metų, iš kurių tik trečdalis, (33 proc.) yra darbingi. 87 proc. apklaustųjų nuo gimimo gyvena tik vienoje šalyje. Jie moka grynaisiais už būsto nuomą (38 proc.), dauguma  (88 proc.) grynaisiais atsiskaito už komunalines paslaugas ir buities prekes.

Nuo 2013 iki 2016 m. europiečių, turinčių išmaniuosius telefonus, skaičius išaugo nuo 29 proc. iki 49 proc. Nepaisant to, kad bankinėmis paslaugomis galima naudotis per juos, ketvirtadalis (27 proc.) turinčiųjų išmaniuosius telefonus mano, kad finansinės paslaugos jiems vis tiek neprieinamos.

Dėl priklausomybės nuo grynųjų pinigų žmonės rizikuoja būti apvogti ar atsidurti ginčytinose situacijose, pvz. dėl to, kad atsiskaitant grynaisiais nėra galimybės gauti patvirtinimo apie sumokėjimą. Skolinimosi grynaisiais būdas neretai priveda prie skolų.

Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nesinaudoja bankinėmis paslaugomis – įprotis naudotis grynaisiais, žinių trūkumas ir nepasitikėjimas bankais. Kas penktas apklaustasis (20 proc.) prisipažino, kad visai nenori turėti sąskaitos banke, o dar 10 proc. pabrėžė, kad nesikreipia į bankus būtent dėl to, kad jais nepasitiki.

Nors tyrimo rezultatai kelia nerimą, „Mastercard“ prezidentas tarptautinėms rinkoms En Kerns mano, kad populiarėjant išmaniesiems telefonams, tobulėjant technologijoms, bus sukurti nauji sprendimai, leidžiantys kiekvienam Europos gyventojui turėti priėjimą prie finansinės sistemos. „Naujos technologijos pagerins milijonų žmonių gyvenimo kokybę, sukurs sąžiningą lygių galimybių visuomenę“, – teigia jis.

Šaltinis: moneynews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »