Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 31 d. ketvirtadienis

Šiandien į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. Nukaldintas vienas milijonas tokių monetų yra legali atsiskaitymo priemonė visose euro zonos šalyse.

„Proginės apyvartinės monetos – tai mūsų žinia Europai apie tai, ką turime išskirtinio ir unikalaus. Šioje serijoje jau išleista Ačiū moneta, skirta lietuvių kalbai bei moneta baltų kultūrai – nuo šiandien prie Lietuvos vardo garsinimo prisidės ir moneta Vilniui“, – pristatydamas monetą sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.  

Naujosios eurų monetos nacionalinėje pusėje – Vilniaus bažnyčių panorama, kurioje dominuoja šv. Jonų varpinė, pirmame plane Bernardinų bokštas, o tolumoje matyti stačiatikių cerkvių kupolai. Vilniaus vaizdus matome ir keliose anksčiau išleistose monetose, kurios buvo skirtos Vilniaus katedrai, valdovų rūmams, Europos kultūros sostinei, o pati pirmoji moneta sostinei buvo išleista prieš beveik 20 metų.

Kaip rašome monetą pristatančiame lankstinuke, praeitis Vilniuje yra gyva, stipri ir ypač intensyviai veikianti dabartį.

„Šiandien Vilnius žengia į naują klestėjimo etapą, kai miestas sparčiai auga ir plečiasi, jame kuriasi nauji verslai, mezgasi naujos tradicijos. Tačiau kartu mums svarbu išsaugoti ir įamžinti praeitį, slypinčią bažnyčių bokštuose, ir jaukiose  Senamiesčio gatvelėse“, – monetos pristatymo renginyje sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. 

Progines 2 eurų monetas, skirtas Vilniui, nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. Kokybės BU monetų bus 10 000 vnt. iš bendro 1 mln. vnt. tiražo. Monetų nacionalinės pusės autoriai – Vladas Oržekauskas ir Giedrius Paulauskis.

 

Šaltinis: Lietuvos bankas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »