Naujas įmokų surinkimo standartas atveria galimybes įmonėms efektyviau surinkti mokėjimus

Publikuota: 2016 m. liepos 19 d. antradienis

Mokėjimo paslaugų teikėjai ir įmonės, surenkančios lėšas pagal specialias įmokų formas internetinėje bankininkystėje, galės efektyviau veikti pasinaudoję nauju įmokų surinkimo standartu, kurį paskelbė Lietuvos standartizacijos departamentas. Patvirtintas standartizuotas sprendimas ne tik padės užtikrinti teisės aktų reikalavimų laikymąsi, bet ir suteiks papildomos naudos įmonėms.

„Įmonėms ir mokėjimo paslaugų teikėjams pavyko rasti bendrą sprendimą, kaip pakeisti pasenusią ir teisės aktų neatitinkančią įmokų surinkimo praktiką. Nauja techninė specifikacija leis įmonėms surinkti pagal specialias formas mokamas įmokas į vieną sąskaitą, nesvarbu pas kurį mokėjimo paslaugų teikėją sąskaitą būtų atsidaręs mokėtojas. Kitas buvusias kliūtis įmonėms pasinaudoti „vieno langelio“ galimybe visiškai panaikino atnaujintas Mokėjimų įstatymas“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Jis pažymėjo, kad nauja teisinė aplinka ir naujas įmokų surinkimo standartas leidžia įmonėms sumažinti sutarčių su paslaugų teikėjais skaičių, lengviau pakeisti paslaugų teikėjus ir padidina įmonių derybinę galią tariantis dėl įmokų paslaugos įkainių.

Pakeistame Mokėjimų įstatyme nustatyta, kad lėšų įskaitymo į sąskaitą įkainis negalės skirtis priklausomai nuo mokėtojo banko. Taip pat nustatyta, kad gyventojai galės naudotis pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga už reguliuojamą kainą, ji apims ir įmokų mokėjimus į bet kurį banką ar kitą mokėjimo paslaugų teikėją.

Numatoma, kad Lietuvos standartizacijos departamento patvirtinta techninė specifikacija „Kredito pervedimai. Įmokų surinkimas“ rinkoje bus galutinai įdiegta ir įmonių visavertiškai naudojama jau nuo 2017 m. balandžio 1 d. Bankai ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai, atsižvelgdami į tai, kad įmonėms reikės laiko įmokų paslaugos pakeitimams testuoti, savo sistemose visus pakeitimus turėtų įdiegti ne vėliau kaip šių metų pabaigoje.

Šią techninę specifikaciją gali naudoti visi mokėjimo paslaugų teikėjai ir suinteresuotos įmonės. Su dokumentu susipažinti galima Lietuvos standartizacijos departamento elektroninėje svetainėje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »