Naujas įmokų surinkimo standartas atveria galimybes įmonėms efektyviau surinkti mokėjimus

Publikuota: 2016 m. liepos 19 d. antradienis

Mokėjimo paslaugų teikėjai ir įmonės, surenkančios lėšas pagal specialias įmokų formas internetinėje bankininkystėje, galės efektyviau veikti pasinaudoję nauju įmokų surinkimo standartu, kurį paskelbė Lietuvos standartizacijos departamentas. Patvirtintas standartizuotas sprendimas ne tik padės užtikrinti teisės aktų reikalavimų laikymąsi, bet ir suteiks papildomos naudos įmonėms.

„Įmonėms ir mokėjimo paslaugų teikėjams pavyko rasti bendrą sprendimą, kaip pakeisti pasenusią ir teisės aktų neatitinkančią įmokų surinkimo praktiką. Nauja techninė specifikacija leis įmonėms surinkti pagal specialias formas mokamas įmokas į vieną sąskaitą, nesvarbu pas kurį mokėjimo paslaugų teikėją sąskaitą būtų atsidaręs mokėtojas. Kitas buvusias kliūtis įmonėms pasinaudoti „vieno langelio“ galimybe visiškai panaikino atnaujintas Mokėjimų įstatymas“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Jis pažymėjo, kad nauja teisinė aplinka ir naujas įmokų surinkimo standartas leidžia įmonėms sumažinti sutarčių su paslaugų teikėjais skaičių, lengviau pakeisti paslaugų teikėjus ir padidina įmonių derybinę galią tariantis dėl įmokų paslaugos įkainių.

Pakeistame Mokėjimų įstatyme nustatyta, kad lėšų įskaitymo į sąskaitą įkainis negalės skirtis priklausomai nuo mokėtojo banko. Taip pat nustatyta, kad gyventojai galės naudotis pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga už reguliuojamą kainą, ji apims ir įmokų mokėjimus į bet kurį banką ar kitą mokėjimo paslaugų teikėją.

Numatoma, kad Lietuvos standartizacijos departamento patvirtinta techninė specifikacija „Kredito pervedimai. Įmokų surinkimas“ rinkoje bus galutinai įdiegta ir įmonių visavertiškai naudojama jau nuo 2017 m. balandžio 1 d. Bankai ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai, atsižvelgdami į tai, kad įmonėms reikės laiko įmokų paslaugos pakeitimams testuoti, savo sistemose visus pakeitimus turėtų įdiegti ne vėliau kaip šių metų pabaigoje.

Šią techninę specifikaciją gali naudoti visi mokėjimo paslaugų teikėjai ir suinteresuotos įmonės. Su dokumentu susipažinti galima Lietuvos standartizacijos departamento elektroninėje svetainėje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »