Padvigubėjo gyventojų, kurie kasdieniams mokėjimams atlikti naudoja mobilųjį telefoną

Publikuota: 2016 m. sausio 26 d. antradienis

Sparčiai daugėja gyventojų, naudojančių mobilųjį telefoną kasdieniams mokėjimams, rodo Lietuvos banko užsakymu atlikta apklausa. Trečdalis gyventojų prisipažįsta, kad už paslaugas ar prekes atsiskaitytų išmaniuoju telefonu ir prekybos vietose, jeigu turėtų tokią galimybę.

„Išmaniesiems telefonams užimant vis reikšmingesnę rinkos dalį, į mobiliąją erdvę drąsiau keliasi ir elektroniniai mokėjimai. Vis daugiau žmonių mokėjimus atlieka ne tik naudodamiesi kompiuteriu, bet ir mobiliajame telefone įdiegtomis programėlėmis. Nors vis dar didelė dalis žmonių mobiliąsias aplikacijas naudoja ne lėšoms pervesti, o tik pinigų likučiui sąskaitoje tikrinti, prognozuotume, kad ilgainiui mobilusis telefonas taps pagrindine priemone mokėjimams atlikti“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Praėjusiais metais kredito įstaigų sukurtomis mobiliosiomis programėlėmis naudojosi ir kasdienes mokėjimo operacijas atliko 12 proc. sąskaitas turinčių gyventojų. Tai yra dvigubai daugiau, negu atliekant tokią pat apklausą 2014 m., kai šis skaičius buvo 6 proc.

Kredito įstaigų mobiliosiomis programėlėmis dažniausiai naudojosi jaunimas – praėjusiais metais jomis naudojosi 26 proc. 18–29 m. sąskaitą turinčių apklaustųjų, o vyresnių nei 50 m. sąskaitas turinčių gyventojų – vos 3 proc. Taip pat tokių mobiliųjų aplikacijų naudotojams dažniau būdingas aukštasis išsilavinimas, jie dažniausiai – didmiesčių gyventojai.

Apklausos respondentai taip pat atskleidė, kad prekybos ir paslaugų teikimo vietose jiems trūksta galimybių atsiskaityti naudojant mobiliuosius telefonus. Jeigu būtų galimybė sumokėti išmaniuoju telefonu prekybos vietose, pavyzdžiui, kavinėje ar parduotuvėje, ja pasinaudotų kas trečias iš visų gyventojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Didžiausias bankinių kortelių augimas pastebimas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje

RBR ataskaitos „Global Data Cards and Forecasts 2021“ duomenimis, bankinės kortelės sparčiausiai populiarėja Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. skaityti »

Eurovizijos miestelyje Ukrainoje galima apsieiti be grynųjų

Gegužės 4 d. Kijeve oficialiai atidaryta Eurovizijos fanų zona, kurioje galima apsieiti be grynųjų – atsiskaityti banko kortele ar per išmanųjį telefoną. skaityti »

Ukrainoje ir Baltarusijoje įrengti virtualiųjų valiutų bankomatai

Neseniai Minske vykusiame renginyje „Metų bankas“ buvo pristatytas pirmasis Baltarusijoje virtualiųjų valiutų bankomatas. skaityti »

Estija išsirinko monetą šalies šimtmečiui pagerbti

Banko „Eesti Pank“ taryba patvirtino monetos, skirtos Estijos Respublikos šimtmečiui, dizainą. skaityti »

Etiopijoje pasirodė „kinomatai“, įrašinėjantys filmus

Etiopijoje pasirodė prekybos automatai, įrašantys į USB raktus kino filmus. skaityti »

Amerikiečiai bankų skyrius vertina labiau nei mobiliąją bankininkystę

JAV banko klientų apklausa parodė, kad klientams maloniau finansinius reikalus susitvarkyti bankų skyriuose, nei per mobiliuosius telefonus. skaityti »

Pirmą kartą atliktas tarptautinis pervedimas panaudojant „Blockchain“

Ispanijos bankas BBVA kartu su „Ripple įgyvendino pirmą tarptautinį pervedimą, panaudojant „Blockchain“ technologiją. skaityti »

Lietuviai daugiausia Europoje naudojasi grynaisiais

Rytų Europoje grynaisiais 2015 m. daugiausia naudojosi Lietuvos gyventojai (86,5 proc.), o mažiausiai – Estijos (19,2 proc.). skaityti »

„Danske Bank“ pirmojo ketvirčio rezultatai

Per pirmąjį šių metų ketvirtį „Danske Bank“ Lietuvoje iš pagrindinės veiklos uždirbo 2,9 mln. EUR prieš pelno mokestį. skaityti »

SEB grupės pelnas padidėjo beveik dvigubai

Anot SEB banko valdybos pirmininko ir prezidento Raimondo Kvedaro, 2017 metų pradžioje ekonomikos augimą ir toliau lėmė vidaus rinkos plėtra. Vidutinio darbo užmokesčio augimas vis dar smarkiai pranoko produktų ir paslaugų kainų kilimą. Artimiausiu metu realiųjų pajamų didėjimas bus svarbiausias veiksnys, skatinsiantis Lietuvos gyventojų optimizmą ir vidaus vartojimo mastą. Šios priežastys lėmė mūsų banko suteiktų paskolų gyventojams didėjimą - 2017 m. pirmą ketvirtį bankas suteikė penktadaliu (22 proc.) daugiau naujų būsto ir vartojimo kreditų (91 mln. eurų) negu atitinkamą laikotarpį 2016 metais. skaityti »