Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Publikuota: 2017 m. liepos 14 d. penktadienis

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. Dažniausiai banko kortele prekybos centruose atsiskaito 20 proc., o grynaisiais pinigais – 19 proc. gyventojų. Ketvirtadalis lietuvių parduotuvėse vienodai linkę mokėti abiem būdais. Tokius duomenis atskleidė „Iki“ prekybos tinklo užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas.

„Pastebime, kad atsiskaitančių kortele pamažu daugėja, tačiau didesnė dalis gyventojų vis dar naudojasi grynaisiais. Atsiskaityti banko kortele labiau linkę jaunesni žmonės, tačiau amžiaus vidurkis po truputį taip pat auga. Be to, atsiskaitydami kortele gyventojai paprastai perka daugiau ir už didesnes sumas“, – sako „Iki“ prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Anot prekybos tinklo atstovės, daliai žmonių – ypač vyresniems pirkėjams – atsiskaitymas grynaisiais vis dar atrodo patikimesnis ir paprastesnis, nors iš tiesų daugeliu atvejų susimokėti banko kortele yra greičiau. Be to, nerizikuojama pinigų pamesti ar apsirikti juos skaičiuojant.

Tyrimo metu taip pat buvo nagrinėjamas lietuvių polinkis prekybos centruose naudotis savitarnos kasomis. Paaiškėjo, kad dažniausiai apsipirkdami tokiomis kasomis naudojasi 12 proc. pirkėjų, o kartais tai daro kiek mažiau nei trečdalis (31 proc.) jų. Dar 13 proc. gyventojų savitarnos kasomis naudojasi retai. Niekuomet to nedaro 44 proc. pirkėjų.

„Šiuo metu prekybos tinklo parduotuvėse veikia 100 savitarnos kasų „IKI Bitutė“. Buvome pirmieji iš Lietuvos prekybos tinklų jas įsirengę dar 2008 metais. Dalis mūsų pirkėjų be savitarnos kasų jau net neįsivaizduoja savo apsipirkimų ir itin vertina jų patogumą. Kartais naudojantis jomis apsipirkti galima net keletą kartų sparčiau. Be abejo, dar nemažai pirkėjų tokių kasų vengia, nes baiminasi nemokėsiantys jose atsiskaityti. Vis tik mūsų darbuotojai visuomet būna pasirengę pamokyti ir padėti, jei naudojantis savitarnos kasomis kyla neaiškumų ar kas nors nepavyksta“, – sako B. Čaikauskaitė.

Kaip ir banko kortelėmis, savitarnos kasomis parduotuvėse labiau linkę naudotis jaunesni pirkėjai iš didesnių miestų. Tiesa, priešingai nei atsiskaitant kortele, naudojantis savitarnos kasomis paprastai perkama mažiau prekių, o atsiskaitymo sumos taip pat būna kuklesnės nei renkantis aptarnavimą įprastoje kasoje.

„Visuomet siekiame sudaryti sąlygas gyventojams apsipirkti patogiai ir atsiskaityti už prekes jiems priimtiniausiais būdais. Tai padaryti leidžia profesionalūs mūsų darbuotojai ir taikomi inovatyvūs sprendimai. Dėl jų kiekvienas pirkėjas gali rinktis jam artimesnį būdą atsiskaityti už prekes ir neužtrukti apsipirkdamas“, – sako B. Čaikauskaitė.

Tyrimas atliktas šių metų birželio mėnesį. Jo metų apklausta daugiau nei tūkstantis 18-75 metų amžiaus gyventojų visoje Lietuvoje.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »