Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Publikuota: 2017 m. liepos 14 d. penktadienis

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. Dažniausiai banko kortele prekybos centruose atsiskaito 20 proc., o grynaisiais pinigais – 19 proc. gyventojų. Ketvirtadalis lietuvių parduotuvėse vienodai linkę mokėti abiem būdais. Tokius duomenis atskleidė „Iki“ prekybos tinklo užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas.

„Pastebime, kad atsiskaitančių kortele pamažu daugėja, tačiau didesnė dalis gyventojų vis dar naudojasi grynaisiais. Atsiskaityti banko kortele labiau linkę jaunesni žmonės, tačiau amžiaus vidurkis po truputį taip pat auga. Be to, atsiskaitydami kortele gyventojai paprastai perka daugiau ir už didesnes sumas“, – sako „Iki“ prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Anot prekybos tinklo atstovės, daliai žmonių – ypač vyresniems pirkėjams – atsiskaitymas grynaisiais vis dar atrodo patikimesnis ir paprastesnis, nors iš tiesų daugeliu atvejų susimokėti banko kortele yra greičiau. Be to, nerizikuojama pinigų pamesti ar apsirikti juos skaičiuojant.

Tyrimo metu taip pat buvo nagrinėjamas lietuvių polinkis prekybos centruose naudotis savitarnos kasomis. Paaiškėjo, kad dažniausiai apsipirkdami tokiomis kasomis naudojasi 12 proc. pirkėjų, o kartais tai daro kiek mažiau nei trečdalis (31 proc.) jų. Dar 13 proc. gyventojų savitarnos kasomis naudojasi retai. Niekuomet to nedaro 44 proc. pirkėjų.

„Šiuo metu prekybos tinklo parduotuvėse veikia 100 savitarnos kasų „IKI Bitutė“. Buvome pirmieji iš Lietuvos prekybos tinklų jas įsirengę dar 2008 metais. Dalis mūsų pirkėjų be savitarnos kasų jau net neįsivaizduoja savo apsipirkimų ir itin vertina jų patogumą. Kartais naudojantis jomis apsipirkti galima net keletą kartų sparčiau. Be abejo, dar nemažai pirkėjų tokių kasų vengia, nes baiminasi nemokėsiantys jose atsiskaityti. Vis tik mūsų darbuotojai visuomet būna pasirengę pamokyti ir padėti, jei naudojantis savitarnos kasomis kyla neaiškumų ar kas nors nepavyksta“, – sako B. Čaikauskaitė.

Kaip ir banko kortelėmis, savitarnos kasomis parduotuvėse labiau linkę naudotis jaunesni pirkėjai iš didesnių miestų. Tiesa, priešingai nei atsiskaitant kortele, naudojantis savitarnos kasomis paprastai perkama mažiau prekių, o atsiskaitymo sumos taip pat būna kuklesnės nei renkantis aptarnavimą įprastoje kasoje.

„Visuomet siekiame sudaryti sąlygas gyventojams apsipirkti patogiai ir atsiskaityti už prekes jiems priimtiniausiais būdais. Tai padaryti leidžia profesionalūs mūsų darbuotojai ir taikomi inovatyvūs sprendimai. Dėl jų kiekvienas pirkėjas gali rinktis jam artimesnį būdą atsiskaityti už prekes ir neužtrukti apsipirkdamas“, – sako B. Čaikauskaitė.

Tyrimas atliktas šių metų birželio mėnesį. Jo metų apklausta daugiau nei tūkstantis 18-75 metų amžiaus gyventojų visoje Lietuvoje.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »