Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Publikuota: 2017 m. liepos 14 d. penktadienis

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. Dažniausiai banko kortele prekybos centruose atsiskaito 20 proc., o grynaisiais pinigais – 19 proc. gyventojų. Ketvirtadalis lietuvių parduotuvėse vienodai linkę mokėti abiem būdais. Tokius duomenis atskleidė „Iki“ prekybos tinklo užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas.

„Pastebime, kad atsiskaitančių kortele pamažu daugėja, tačiau didesnė dalis gyventojų vis dar naudojasi grynaisiais. Atsiskaityti banko kortele labiau linkę jaunesni žmonės, tačiau amžiaus vidurkis po truputį taip pat auga. Be to, atsiskaitydami kortele gyventojai paprastai perka daugiau ir už didesnes sumas“, – sako „Iki“ prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Anot prekybos tinklo atstovės, daliai žmonių – ypač vyresniems pirkėjams – atsiskaitymas grynaisiais vis dar atrodo patikimesnis ir paprastesnis, nors iš tiesų daugeliu atvejų susimokėti banko kortele yra greičiau. Be to, nerizikuojama pinigų pamesti ar apsirikti juos skaičiuojant.

Tyrimo metu taip pat buvo nagrinėjamas lietuvių polinkis prekybos centruose naudotis savitarnos kasomis. Paaiškėjo, kad dažniausiai apsipirkdami tokiomis kasomis naudojasi 12 proc. pirkėjų, o kartais tai daro kiek mažiau nei trečdalis (31 proc.) jų. Dar 13 proc. gyventojų savitarnos kasomis naudojasi retai. Niekuomet to nedaro 44 proc. pirkėjų.

„Šiuo metu prekybos tinklo parduotuvėse veikia 100 savitarnos kasų „IKI Bitutė“. Buvome pirmieji iš Lietuvos prekybos tinklų jas įsirengę dar 2008 metais. Dalis mūsų pirkėjų be savitarnos kasų jau net neįsivaizduoja savo apsipirkimų ir itin vertina jų patogumą. Kartais naudojantis jomis apsipirkti galima net keletą kartų sparčiau. Be abejo, dar nemažai pirkėjų tokių kasų vengia, nes baiminasi nemokėsiantys jose atsiskaityti. Vis tik mūsų darbuotojai visuomet būna pasirengę pamokyti ir padėti, jei naudojantis savitarnos kasomis kyla neaiškumų ar kas nors nepavyksta“, – sako B. Čaikauskaitė.

Kaip ir banko kortelėmis, savitarnos kasomis parduotuvėse labiau linkę naudotis jaunesni pirkėjai iš didesnių miestų. Tiesa, priešingai nei atsiskaitant kortele, naudojantis savitarnos kasomis paprastai perkama mažiau prekių, o atsiskaitymo sumos taip pat būna kuklesnės nei renkantis aptarnavimą įprastoje kasoje.

„Visuomet siekiame sudaryti sąlygas gyventojams apsipirkti patogiai ir atsiskaityti už prekes jiems priimtiniausiais būdais. Tai padaryti leidžia profesionalūs mūsų darbuotojai ir taikomi inovatyvūs sprendimai. Dėl jų kiekvienas pirkėjas gali rinktis jam artimesnį būdą atsiskaityti už prekes ir neužtrukti apsipirkdamas“, – sako B. Čaikauskaitė.

Tyrimas atliktas šių metų birželio mėnesį. Jo metų apklausta daugiau nei tūkstantis 18-75 metų amžiaus gyventojų visoje Lietuvoje.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »