Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Publikuota: 2017 m. liepos 14 d. penktadienis

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. Dažniausiai banko kortele prekybos centruose atsiskaito 20 proc., o grynaisiais pinigais – 19 proc. gyventojų. Ketvirtadalis lietuvių parduotuvėse vienodai linkę mokėti abiem būdais. Tokius duomenis atskleidė „Iki“ prekybos tinklo užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas.

„Pastebime, kad atsiskaitančių kortele pamažu daugėja, tačiau didesnė dalis gyventojų vis dar naudojasi grynaisiais. Atsiskaityti banko kortele labiau linkę jaunesni žmonės, tačiau amžiaus vidurkis po truputį taip pat auga. Be to, atsiskaitydami kortele gyventojai paprastai perka daugiau ir už didesnes sumas“, – sako „Iki“ prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Anot prekybos tinklo atstovės, daliai žmonių – ypač vyresniems pirkėjams – atsiskaitymas grynaisiais vis dar atrodo patikimesnis ir paprastesnis, nors iš tiesų daugeliu atvejų susimokėti banko kortele yra greičiau. Be to, nerizikuojama pinigų pamesti ar apsirikti juos skaičiuojant.

Tyrimo metu taip pat buvo nagrinėjamas lietuvių polinkis prekybos centruose naudotis savitarnos kasomis. Paaiškėjo, kad dažniausiai apsipirkdami tokiomis kasomis naudojasi 12 proc. pirkėjų, o kartais tai daro kiek mažiau nei trečdalis (31 proc.) jų. Dar 13 proc. gyventojų savitarnos kasomis naudojasi retai. Niekuomet to nedaro 44 proc. pirkėjų.

„Šiuo metu prekybos tinklo parduotuvėse veikia 100 savitarnos kasų „IKI Bitutė“. Buvome pirmieji iš Lietuvos prekybos tinklų jas įsirengę dar 2008 metais. Dalis mūsų pirkėjų be savitarnos kasų jau net neįsivaizduoja savo apsipirkimų ir itin vertina jų patogumą. Kartais naudojantis jomis apsipirkti galima net keletą kartų sparčiau. Be abejo, dar nemažai pirkėjų tokių kasų vengia, nes baiminasi nemokėsiantys jose atsiskaityti. Vis tik mūsų darbuotojai visuomet būna pasirengę pamokyti ir padėti, jei naudojantis savitarnos kasomis kyla neaiškumų ar kas nors nepavyksta“, – sako B. Čaikauskaitė.

Kaip ir banko kortelėmis, savitarnos kasomis parduotuvėse labiau linkę naudotis jaunesni pirkėjai iš didesnių miestų. Tiesa, priešingai nei atsiskaitant kortele, naudojantis savitarnos kasomis paprastai perkama mažiau prekių, o atsiskaitymo sumos taip pat būna kuklesnės nei renkantis aptarnavimą įprastoje kasoje.

„Visuomet siekiame sudaryti sąlygas gyventojams apsipirkti patogiai ir atsiskaityti už prekes jiems priimtiniausiais būdais. Tai padaryti leidžia profesionalūs mūsų darbuotojai ir taikomi inovatyvūs sprendimai. Dėl jų kiekvienas pirkėjas gali rinktis jam artimesnį būdą atsiskaityti už prekes ir neužtrukti apsipirkdamas“, – sako B. Čaikauskaitė.

Tyrimas atliktas šių metų birželio mėnesį. Jo metų apklausta daugiau nei tūkstantis 18-75 metų amžiaus gyventojų visoje Lietuvoje.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »