Patarimai įmonėms: kaip įmokėti į sąskaitą grynuosius pinigus arba juos išgryninti

Publikuota: 2015 m. lapkričio 3 d. antradienis

Tarp laiko ir pinigų tikrai galime dėti lygybės ženklą – tą pasakys kiekvienas įmonės vadovas. Pateikiame trumpą atmintinę, kuri padės apsispręsti, kaip pigiausia ir greičiausia įmokėti grynuosius pinigus į įmonės sąskaitą arba pasiimti grynųjų pinigų.

Paprasčiausias būdas – rinktis mokėjimo korteles arba naudotis interneto banku

Jeigu tik turite galimybę, pasistenkite vengti grynųjų pinigų operacijų ir mokėkite internetu arba atsiskaitykite mokėjimo kortelėmis. Taip nereikės mokėti komisinių mokesčių bankui už grynųjų pinigų operacijas, o pinigus pervesti į kitas sąskaitas kainuos daug mažiau.

Naudojantis interneto banku taip pat galima sutaupyti laiko, kurį įmonės buhalteris ar kitas darbuotojas gaištų lankydamasis banko skyriuje paimdamas grynuosius pinigus. Reikia nepamiršti, kad trunka ir kelionė į banko skyrių ir iš jo. Be to, Jums ar Jūsų darbuotojui nėra saugu su savimi nešiotis daug grynųjų pinigų.

SEB banko duomenimis, Lietuvoje daugėja vietų, kuriose galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, todėl atsiskaityti greitai, saugiai ir šiuolaikiškai galima dar paprasčiau. Šiuo metu visoje Lietuvoje SEB bankas yra įrengęs daugiau kaip 16 tūkstančių kortelių skaitytuvų.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, banko klientų, įsidiegusių elektroninius mokėjimo kortelių skaitytuvus, skaičius išaugo beveik 30 procentų.

Sutaupyti padeda bankomatai

Pinigus nemokamai įmokėti į savo sąskaitą galima naudojantis pinigus priimančiu bankomatu. Šiuo metu Lietuvoje yra 61 pinigus priimantis bankomatas. Įmonės vis dažniau renkasi šią paslaugą. SEB banko duomenimis, per antrą šių metų ketvirtį įmonės į bankomatus įmokėjo 28 proc. daugiau pinigų negu per pirmus keturis mėnesius.

Toks grynųjų pinigų įmokėjimo būdas padeda sutaupyti laiko, kadangi prie bankomato nebūna tokių eilių, kokios gali pasitaikyti banko skyriuose, ypač piko metu. Be to, didžiąja dalimi bankomatų galite naudotis bet kuriuo paros metu. Jums ar Jūsų darbuotojui tereikia turėti įmonės kortelę.

Kaip pasiimti grynųjų pinigų banko skyriuje?

Norėdami gauti grynųjų pinigų banko skyriuje, naudodamiesi interneto banku, išsiųskite prašymą paimti grynuosius pinigus. Prašymo atsinešti į banką nereikia. Jeigu imama suma yra didesnė negu 15 000 eurų, prašymą paimti grynuosius pinigus būtina pateikti prieš dvi darbo dienas. Jeigu ši suma yra mažesnė, į banko skyrių galima vykti iš karto pateikus prašymą interneto banke.

Grynųjų pinigų galima paimti ne tik ne tik eurais, bet ir kita valiuta. Tokiu atveju prašymą paimti grynuosius pinigus išsiųskite prieš dvi darbo dienas. Prašyme nepamirškite nurodyti, kuriame banko skyriuje planuojate paimti  pinigus.

Vykdami į skyrių, nepamirškite pasiimti asmens dokumento. Jeigu nesate įmonės vadovas,  turėkite vadovo įgaliojimą, įgaliojantį darbuotoją paimti pinigus. Pageidautina, kad laisvos formos įgaliojimas būtų rašomas  įmonės blanke. Jame privalo būti nurodyta, koks asmuo (vardas, pavardė, asmens kodas) ir iš kokios sąskaitos ims grynuosius pinigus. Įgaliojimą pasirašyti turi įmonės vadovas ir patvirtinti įmonės antspaudu (jeigu įmonė jį turi).

Jeigu Jūsų įmonė naudojasi čekių knygelėmis, galite ja pasinaudoti ir imdami pinigus. Tokiu atveju išrašytą čekį būtina atsinešti į banko skyrių.

Kaip įmokėti grynuosius pinigus į įmonės sąskaitą banko skyriuje?

Įmokėti grynuosius pinigus galite bet kuriame banko skyriuje, tačiau svarbu nepamiršti paso arba asmens tapatybės kortelės.

Jeigu nesate įmonės vadovas, turėkite vadovo įgaliojimą, įgaliojantį darbuotoją įmokėti grynuosius pinigus. Laisvos formos įgaliojime, kaip ir imant pinigus, turi būti nurodyta, koks asmuo (vardas, pavardė, asmens kodas) į kokią sąskaitą įmokės pinigus. Įgaliojimą pasirašyti turi įmonės vadovas ir patvirtinti įmonės antspaudu (jeigu įmonė jį turi).

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »