Patarimai įmonėms: kaip įmokėti į sąskaitą grynuosius pinigus arba juos išgryninti

Publikuota: 2015 m. lapkričio 3 d. antradienis

Tarp laiko ir pinigų tikrai galime dėti lygybės ženklą – tą pasakys kiekvienas įmonės vadovas. Pateikiame trumpą atmintinę, kuri padės apsispręsti, kaip pigiausia ir greičiausia įmokėti grynuosius pinigus į įmonės sąskaitą arba pasiimti grynųjų pinigų.

Paprasčiausias būdas – rinktis mokėjimo korteles arba naudotis interneto banku

Jeigu tik turite galimybę, pasistenkite vengti grynųjų pinigų operacijų ir mokėkite internetu arba atsiskaitykite mokėjimo kortelėmis. Taip nereikės mokėti komisinių mokesčių bankui už grynųjų pinigų operacijas, o pinigus pervesti į kitas sąskaitas kainuos daug mažiau.

Naudojantis interneto banku taip pat galima sutaupyti laiko, kurį įmonės buhalteris ar kitas darbuotojas gaištų lankydamasis banko skyriuje paimdamas grynuosius pinigus. Reikia nepamiršti, kad trunka ir kelionė į banko skyrių ir iš jo. Be to, Jums ar Jūsų darbuotojui nėra saugu su savimi nešiotis daug grynųjų pinigų.

SEB banko duomenimis, Lietuvoje daugėja vietų, kuriose galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, todėl atsiskaityti greitai, saugiai ir šiuolaikiškai galima dar paprasčiau. Šiuo metu visoje Lietuvoje SEB bankas yra įrengęs daugiau kaip 16 tūkstančių kortelių skaitytuvų.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, banko klientų, įsidiegusių elektroninius mokėjimo kortelių skaitytuvus, skaičius išaugo beveik 30 procentų.

Sutaupyti padeda bankomatai

Pinigus nemokamai įmokėti į savo sąskaitą galima naudojantis pinigus priimančiu bankomatu. Šiuo metu Lietuvoje yra 61 pinigus priimantis bankomatas. Įmonės vis dažniau renkasi šią paslaugą. SEB banko duomenimis, per antrą šių metų ketvirtį įmonės į bankomatus įmokėjo 28 proc. daugiau pinigų negu per pirmus keturis mėnesius.

Toks grynųjų pinigų įmokėjimo būdas padeda sutaupyti laiko, kadangi prie bankomato nebūna tokių eilių, kokios gali pasitaikyti banko skyriuose, ypač piko metu. Be to, didžiąja dalimi bankomatų galite naudotis bet kuriuo paros metu. Jums ar Jūsų darbuotojui tereikia turėti įmonės kortelę.

Kaip pasiimti grynųjų pinigų banko skyriuje?

Norėdami gauti grynųjų pinigų banko skyriuje, naudodamiesi interneto banku, išsiųskite prašymą paimti grynuosius pinigus. Prašymo atsinešti į banką nereikia. Jeigu imama suma yra didesnė negu 15 000 eurų, prašymą paimti grynuosius pinigus būtina pateikti prieš dvi darbo dienas. Jeigu ši suma yra mažesnė, į banko skyrių galima vykti iš karto pateikus prašymą interneto banke.

Grynųjų pinigų galima paimti ne tik ne tik eurais, bet ir kita valiuta. Tokiu atveju prašymą paimti grynuosius pinigus išsiųskite prieš dvi darbo dienas. Prašyme nepamirškite nurodyti, kuriame banko skyriuje planuojate paimti  pinigus.

Vykdami į skyrių, nepamirškite pasiimti asmens dokumento. Jeigu nesate įmonės vadovas,  turėkite vadovo įgaliojimą, įgaliojantį darbuotoją paimti pinigus. Pageidautina, kad laisvos formos įgaliojimas būtų rašomas  įmonės blanke. Jame privalo būti nurodyta, koks asmuo (vardas, pavardė, asmens kodas) ir iš kokios sąskaitos ims grynuosius pinigus. Įgaliojimą pasirašyti turi įmonės vadovas ir patvirtinti įmonės antspaudu (jeigu įmonė jį turi).

Jeigu Jūsų įmonė naudojasi čekių knygelėmis, galite ja pasinaudoti ir imdami pinigus. Tokiu atveju išrašytą čekį būtina atsinešti į banko skyrių.

Kaip įmokėti grynuosius pinigus į įmonės sąskaitą banko skyriuje?

Įmokėti grynuosius pinigus galite bet kuriame banko skyriuje, tačiau svarbu nepamiršti paso arba asmens tapatybės kortelės.

Jeigu nesate įmonės vadovas, turėkite vadovo įgaliojimą, įgaliojantį darbuotoją įmokėti grynuosius pinigus. Laisvos formos įgaliojime, kaip ir imant pinigus, turi būti nurodyta, koks asmuo (vardas, pavardė, asmens kodas) į kokią sąskaitą įmokės pinigus. Įgaliojimą pasirašyti turi įmonės vadovas ir patvirtinti įmonės antspaudu (jeigu įmonė jį turi).

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »