Pradėta vieša konsultacija dėl būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio ir jo kainos ribos nustatymo

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 3 d. trečiadienis

Lietuvos bankas pradėjo viešą konsultaciją dėl mokėjimo paslaugų, kurių kaina bus ribojama, krepšelio sudėties ir jo galimos didžiausios kainos nustatymo metodikos. Nuo 2017 m. vasario 1 d. gyventojai bankuose ir kredito unijose galės turėti pagrindinę mokėjimo sąskaitą su tokiu krepšeliu, todėl mokėjimo paslaugos taps labiau prieinamos gyventojams.

„Pakeistas Mokėjimų įstatymas suteikė Lietuvos bankui mandatą nustatyti būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio sudėtį ir jo kainos viršutinę ribą, kurios bankai ir kredito unijos negalės peržengti. Prasidėjusi vieša konsultacija dėl to vyks tris savaites. Per rugsėjį numatome patvirtinti galutinį būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelį ir jo kainą. Mokėjimo paslaugų teikėjams duodame pakankamai laiko pasirengti pokyčiams šioje srityje“, – sakė Tomas Karpavičius, Lietuvos banko Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus viršininkas.

Numatoma, kad pagrindinė mokėjimo sąskaita apims daugelį būtiniausių paslaugų. Tai:

● sąskaitos atidarymas;

● sąskaitos valdymo ir mokėjimų inicijavimo elektroniniu būdu priemonės;

● neribotas gautų mokėjimų eurais įskaitymas;

● neribotas grynųjų pinigų įmokėjimas įstaigos parinktu būdu;

● grynųjų pinigų išmokėjimas – ne mažiau kaip 550 Eur/mėn. Bankų klientams – bet kuriame Europos ekonominėje erdvėje veikiančiame bankomate, o kredito unijų klientams – kredito unijų pasirinktu būdu;

● mokėjimo kortelė ir mokėjimo operacijos kortele;

● ne mažiau kaip 10 pervedimų per mėnesį, kurie apimtų mokėjimus internetu (įskaitant įmokas, e. sąskaitų apmokėjimą, pervedimus įstaigos viduje ir į kitus mokėjimo paslaugų teikėjus) bei tiesioginio debeto operacijas.

Už paslaugas, neįtrauktas į pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšelį, kredito įstaigos galės taikyti standartinius įkainius. Pavyzdžiui, tai – operacijos užsienio valiuta, kredito pervedimai, inicijuoti įstaigos padalinyje, grynųjų pinigų operacijos kitais būdais nei numatyta, kortelės ir el. prisijungimo priemonės atnaujinimas, ją praradus dėl vartotojo kaltės.

Lietuvos bankas atnaujins krepšelio sudėtį, kai atsiras gyventojų mokėjimo elgsenos arba mokėjimų rinkos reikšmingų pokyčių, o krepšelio didžiausią kainą įvertins kasmet.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »