SNORAS: šiemet Lietuvos investuotojai įsigijo aukso už 6,4 mln. litų

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 16 d. penktadienis

Aukso kainai kylant, pastebimas vis aktyvesnis investuotojų susidomėjimas šiuo tauriuoju metalu. Banko SNORAS duomenimis, vien per šiuos metus banko klientų investicijos į auksą siekė daugiau nei 6,4 mln. litų ir, palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, išaugo dvigubai.

„Auksas brangsta jau vienuoliktus metus iš eilės ir yra laikoma viena sėkmingiausių šių metų investicijų. Todėl tiek pasaulio, tiek Lietuvos investuotojai aktyviai perka šį taurųjį metalą. Vien per šiuos metus, palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, banko SNORAS klientai įsigijo 50 kilogramų arba penktadaliu daugiau aukso, o investicijų suma padidėjo dvigubai. Aukso paklausą didina ne tik investuotojai, tačiau ir juvelyrinių dirbinių gamintojai bei centriniai bankai, kurie tokiu būdu didina savo rezervus“, – teigia banko SNORAS Investicinio verslo tarnybos direktorius Remigijus Bartaška.

Pasak jo, Lietuvos investuotojų susidomėjimą parodo ir tai, kad, prieš dvejus metus prekybą auksu pradėjęs bankas SNORAS, vien per šiuos metus pardavė pusę viso klientų įsigyto aukso, atitinkamai padidėjo ir pajamos gautos iš šios veiklos. Per dvejus metus banko SNORAS klientai įsigijo daugiau nei 100 kilogramų aukso, o investicijos į taurųjį metalą viršijo 12 mln. litų.

Iš banko SNORAS klientų dažniausiai auksą įsigyja fiziniai asmenys, kurie yra Lietuvos Respublikos rezidentai. Dažniausiai banko klientai – tiek gyventojai, tiek įmonės – perka investicinio aukso luitelius, kurių svoris siekia nuo 50 iki 100 gramų.

Banko SNORAS Investicinio verslo tarnybos direktorius teigimu, įprastai aukso pirkimo bumui lemiamos įtakos turi situacija finansų rinkose ir viešieji finansai. Pasaulio aukso taryba prognozuoja, kad aukso paklausa turėtų išlikti dėl augančios infliacijos, neaiškių Vakarų Europos ekonomikos atsigavimo perspektyvų.

Anot R. Bartaškos, investuotojams patariama tauriesiems metalams skirti iki 5–8 proc. viso savo investicinio portfelio.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »