Svarbūs pokyčiai įmonėms, kurios naudojasi įmokų surinkimo paslauga

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 21 d. trečiadienis

Iki 2017-ųjų balandžio 1 d. įmonės, besinaudojančios įmokų surinkimo paslauga, turės pasirengti papildomiems su Lietuvos prisijungimu prie SEPA (angl. Single Euro Payments Area) susietiems pokyčiams. Svarbiausi jų susiję su duomenų apie surinktas įmokas pateikimu įmonėms iš finansinių institucijų (bankų, kredito unijų ar kitų mokėjimo paslaugų teikėjų).

SEPA numato bendrą (standartizuotą) mokėjimų eurais formatą ir vienodas mokėjimo priemones – tai taikoma ne tik tarpbankiniams mokėjimams eurais SEPA erdvėje, bet ir mokėjimams banko viduje, įskaitant įmokas.

Lietuvos banko nuomone, dabartinė tvarka neatitinka SEPA reglamento reikalavimų (pagal jį draudžiama teikti papildomas ataskaitas ir turi būti užtikrinta, kad lėšų gavėjas galėtų nurodyti savo sąskaitą kitame banke). Taip pat pokyčiai atsirado atsižvelgus į dalies įmonių pasiūlymus turėti bendrą įmokų standartą, kad būtų patogiau dirbti su skirtingais bankais.

Atsižvelgiant į SEPA reikalavimus, įmonėms keisis sąskaitos išraše pateikta informacija apie įskaitytas įmokas (atsiras papildomų laukų, kai kuriais atvejais – sutrumpinimų). Taip pat svarbus pokytis, jog įmonėms nebus siunčiamos atskiros ataskaitos apie surinktas įmokas – visą informaciją apie gautas įmokas jos turės nuskaityti iš savo sąskaitos išrašo.

Su technine specifikacija, apibrėžiančia naująją tvarką, visos suinteresuotos įmonės gali susipažinti naujai patvirtintame įmokų surinkimo standarte („Kredito pervedimai. Įmokų surinkimas”), kurį paskelbė Lietuvos standartizacijos departamentas.

Bankai, kredito unijos ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai siekdami, kad pakeitimai būtų įgyvendinti sklandžiai, jiems ruošiasi jau dabar ir pilnai savo sistemose įdiegs ne vėliau kaip šių metų pabaigoje, kadangi įmonėms dar reikės laiko įmokų paslaugos pakeitimams testuoti. Įmonės, kurios naudojasi įmokų surinkimo paslauga, atlikti jiems reikalingus pokyčius turės iki 2017 m. balandžio 1 d.

Pažymėtina, kad perėjimas prie minėtų pokyčių priklauso nuo banko ar kredito unijos, su kuria įmonė sudariusi įmokų surinkimo sutartį. Todėl kiekvienas bankas ir kredito unijos su savo klientais (įmonėmis) artimiausiu metu komunikuos atskirai.

Klientams (mokėtojams) jokių veiksmų imtis nereikia, kadangi pakeitimai aktualūs tik įmonėms, surenkančioms įmokas (t. y., lėšų gavėjams).

Šaltinis: lba.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »