„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Publikuota: 2017 m. liepos 11 d. antradienis

Tarptautinis pranešimų mainų tinklas „Swift“ pranešė, kad dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo.  Šios technologijos bandymai –  „Swift gpi“ iniciatyvos dalis. Tai eksperimentinis projektas, kuriuo siekiama išbandyti technologiją, leidžiančią bankams valdyti savo tarptautines sąskaitas realiuoju laiku.

Tarp neseniai prisijungusių bankų: „ABN Amro“, „Absa“, BBVA, „Banco Santander“, „China Construction Bank“, „China Minsheng Banking“, „Commerzbank“, „Deutsche Bank“, „Erste Group Bank“, „FirstRand Bank“, „Intesa Sanpaolo“, „JPMorgan Chase“, „Lloyds Bank“, „Mashreq“, „Nedbank“, „Rabobank“, „Société Générale“, „Standard Bank of South Africa“, „Standard Chartered Bank“, „Sumitomo Mitsui Banking Corporation“, „UniCredit“ ir „Westpac“.

Kartu su šešiais bankais iniciatoriais jie testuos naują „Blockchain“  programą, sukurtą technologijos „Hyperledger Fabric v1.0“ pagrindu, ir vertins jos efektyvumą. Rezultatus numatoma pristatyti kasmetiniame forume „Sibos“,  kuris vyks spalį Toronte.

Šiuo metu bankai negali kontroliuoti savo finansinių pozicijų realiuoju laiku dėl dienos ataskaitų trūkumo. Bandymų metu iš bankų realiuoju laiku bus gaunami duomenys apie likvidumą, kad būtų galima valdyti lėšas visos darbo dienos metu.

„Testuojamos sistemos nauda verslui akivaizdi. Galimybė bankams realiuoju laiku valdyti likvidumą leis jiems bet kuriuo metu tiksliai apskaičiuoti būtiną sumą kiekvienoje sąskaitoje, kad būtų atlaisvintos lėšos kitoms investicijoms“, – sako „SWIFT Labs“ atstovas Damien Vanderveken.

Šaltinis: Plusword.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »