Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 10 d. ketvirtadienis

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. Ekspertai pastebi, kad vartotojų įpročių pokyčiai prisideda prie rinkos skaidrumo, nes taip žmonės gali greitai susirinkti didelį kiekį informacijos ir pasirinkti geriausią pasiūlymą.

„Spinter tyrimų“ atlikta apklausa atskleidė, jog beveik pusė (49 proc.) apklaustųjų vis dar norėtų informaciją apie skolinimosi sąlygas išgirsti asmeniškai nuvykę į kredito įstaigos filialą. Tačiau jau trečdalis (31 proc.) sužinoti palūkanų dydį ir kitus terminus pageidauja internetu, o dar 20 proc. patogiausia naudotis paštu arba telefonu.

„Klientų elgsenoje įvyko svarbus lūžis, nes jau daugiau kaip pusė jų nebemano, kad kokybišką konsultaciją galima gauti tik asmeniškai atvykus į banką. Matome, kad gyventojai prie nuotolinio konsultavimo alternatyvos vis labiau pripranta ir tame nėra nieko keisto – 82 proc. privačių mūsų klientų pritaria visam pagrindinių paslaugų perkėlimui į elektroninę erdvę“, – teigia „Citadele“ banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Andrius Bernotas.

Domėjimas skolinimosi galimybėmis internetu šiemet antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 4 kartais iki 3702 internetu bankui pateiktų prašymų. „Citadele“ Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius teigia, kad tai dėsningas pačios rinkos pokyčių rezultatas, nes tobulėjančios technologijos ne vien supaprastina lėšų pasiekiamumą, bet ir lemia kliento norą tokiomis paslaugomis naudotis.

„Šiuolaikinis klientas labiau už viską vertina savo laiką ir nenori jo gaišti bereikalingiems važinėjimams. Jo  neriboja laikas – naudodamasis banko sukurta skaičiuokle internete www.manokreditoreitingas.lt jis gali koreguoti vartojimo paskolos dydį, matyti palūkanas, atitinkamai įsivertinti savo pageidavimus bei galimybes. Patogesnis, klientui priimtinesnis informacijos suteikimo būdas didina ir finansinių paslaugų paklausą: internetu gauname vis daugiau ir daugiau paraiškų“, – tikina A. Bernotas.

Pasak jo, žmogui renkant informaciją internetu svarbus ir psichologinis aspektas – čia pateikiama informacija daugeliui atrodo skaidresnė, o skirtingas priemones kompiuterio ekrane lengviau palyginti bei išsirinkti tinkamiausią.

Asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vykdomasis direktorius Kęstutis Kupšys pasakoja, kad šiuolaikinis žmogus jau įpranta prie internetinių paslaugų ir netgi vis labiau finansų rinkoje plintančio nuotolinio konsultavimo internetu. Pasak K. Kupšio, bankai šiandien išmaniai diegia Lietuvos rinkoje pradmenis to, ką galima vadinti „pataria robotas" (nuo angl. „roboadvice"). Ši klientų aptarnavimo koncepcija sparčiai riekiasi vis didesnę globalios finansinių patarimų privatiems klientams rinkos dalį.

Kupšys įsitikinęs, kad tai savo ruožtu didina finansinių paslaugų konkurencingumą, nes vartotojas paprastas paslaugas „roboto-patarėjo" dėka dabar gali susirasti, įvertinti bei pasirinkti labai greitai ir praktiškai be jokių papildomų išlaidų.

„Norintys imti vartojimo paskolą šiandien į pinigų skolinimąsi žiūri daug laisviau negu prieš keliolika metų. Jie žino, kad be didelio vargo susiras tai, kas geriausiai atitinka poreikius ir galės palyginti - jeigu viena įstaiga nepasiūlys gerų sąlygų arba tiesiog jų nemokės pateikti, jie keliaus pas kitą. Dabar suteikti individualią informaciją kiekvienam klientui internete jau nebėra inovatyvus žingsnis – tai būtinybė, be kurios finansų įstaigos rizikuoja prarasti ryšį su šiuolaikiniu žmogumi“, – aiškina K. Kupšys.

Liepos 27 d. savo vartojimo kreditų skaičiuoklę www.manokreditoreitingas.lt pristačiusio „Citadele“ banko atstovas A. Bernotas neabejoja, jog panašių iniciatyvų tik daugės, nors kada žmonių akyse bankininkystė taps visiškai skaitmenine veikla pasakyti kol kas sunku.

„Skaičiuoklių ir elektroninių informacijos pateikimo būdų ir toliau tik daugės. Akivaizdu, kad ima keistis ir žmonių mąstymas, auga kitokia vartotojų kartą. Ar kada nors šimtas procentų kreditų ir paskolų bus išduodama žmogui net neišėjus iš namų? Vargu. Bet elektroninės paslaugos vieną dieną taps pagrindiniu kanalu ir tai yra neišvengiama“, – neabejoja „Citadele“ Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »