Tyrimas: atsiskaitymas kortele trunka tiek pat kaip grynaisiais

Publikuota: 2011 m. birželio 13 d. pirmadienis

Laiko atžvilgiu nėra skirtumo, ar atsiskaitote mokėjimo kortele, ar grynaisiais pinigais – tai parodė Lietuvos bankų asociacijos iniciatyva balandį atliktas tyrimas. Jo metu didžiuosiuose miestuose buvo matuojama atsiskaitymų trukmė didžiausiuose prekybos ir degalinių tinkluose, mokant  grynaisiais ir banko kortele.

„Tyrimu norėjome išsiaiškinti, kiek tiesos yra sklandančiuose įsitikinimuose, kad kortele atsiskaityti yra žymiai lėčiau. Matavimai parodė, jog statistiškai reikšmingo skirtumo tarp šių atsiskaitymo būdų nėra - kortele sumokame taip pat greitai kaip ir grynaisiais. Apskritai,  dauguma atsiskaitymų truko trumpiau nei pusę minutės – nesvarbu, ar mokėta grynaisiais, ar kortele, tad kiekvienas galime rinktis sau patogiausią tuo metu būdą“, – sakė Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Pasak jo, vidutiniškai atsiskaitymas kortele trunka apie 25 s, atsiskaitymas grynaisiais – apie 23 s, t.y. tarp šių būdų nėra statistiškai reikšmingo skirtumo. Trumpiausi atsiskaitymai kortele trunka iki 10 s, ilgiausi - iki minutės, tačiau tokių yra vos apie 4 proc. Trumpi atsiskaitymai grynaisiais, ypač kai atsiskaitoma iš anksto paruošta suma be grąžos, užtrunka trumpiau nei kortele, tačiau ir ilgesnių atsiskaitymų grynaisiais (41 s ir daugiau) yra dvigubai daugiau negu kortele.

Tyrimą atlikusi rinkos tyrimų bendrovė SIC matavo po šimtą gyventojų atsiskaitymų grynaisiais ir kortelėmis. Tyrimas buvo atliekamas 4 didžiausiuose prekybos ir 2 degalinių tinkluose, nes šiose atsiskaitymo vietose gyventojai ir atlieka didžiąją dalį tokių mokėjimų.

Tyrimas vyko 2011 m. balandžio 15-21 d. penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Atsiskaitymai buvo stebimi darbo dienomis nuo 16 iki 19 val. ir šeštadienį nuo 11 iki 15 val. Viename prekybos taške buvo stebima bent po vieną atsiskaitymą grynaisiais ir mokėjimo kortele. Degalinėse stebėti visi apsipirkimai, o prekybos tinkluose, tik tokie, kurių metu įsigyjama 5 ir daugiau prekių.

Šaltinis: lba.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »