Tyrimas: vieni tėvai vaikus moko uždirbti, kiti – skaičiuoti pinigus

Publikuota: 2013 m. liepos 12 d. penktadienis

Tėvai, kurie vaikystėje buvo mokomi kaip elgtis su pinigais, užaugę savo atžalas moko, kaip uždirbti pinigus, o finansiškai mažiau išprusę tėvai atžalas temoko pinigus skaičiuoti, rodo „Danske Bank“ užsakymu atliktas tyrimas.

Du trečdaliai apklaustų tėvų (66 proc.), auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus, vaikystėje buvo mokomi kaip elgtis su pinigais. Dabar bendraudami su savo vaikais jie pasakoja, kaip pinigai uždirbami (57 proc.). Respondentai, vaikystėje negirdėję patarimų kaip elgtis su finansais, vaikus moko pinigus suskaičiuoti (42 proc.), arba iš viso nieko jiems nepasakoja (37 proc.).

„Nors tėvai savo vaikams ir nori kuo geresnės ateities, tačiau negavus tinkamų žinių vaikystėje patiems, sunkiau finansiškai ugdyti ir savo atžalas. Finansinis raštingumas anaiptol nėra pinigų skaičiavimas. Tai – kur kas platesnis mąstymas ir gebėjimas valdyti savo asmeninius finansus, planuoti bei įdarbinti juos saviems tikslams pasiekti“, – sako Gerimanta Stankutė, „Danske Bank“ l. e. p. Komunikacijos tarnybos vadovė.

Atsakymą, jog vaikystėje buvo mokomi elgtis su pinigais, tyrimo metu dažniau rinkosi moterys ir didesnes pajamas gaunantys respondentai. Dažniausiai tėvų pasitelkiamos finansinio raštingumo mokymo priemonės yra pinigų taupymas taupyklėje (51 proc.). Vaikystėje finansiškai lavintų tėvų vaikai dabar taupykle naudojasi beveik dvigubai dažniau (60 proc.) nei vaikai, kurių tėvams tokių žinių niekas neteikė (33 proc.). 13 proc. respondentų, kalbėdami su vaikais apie finansus, pasitelkia edukacinius internetinius žaidimus.

Pasak G. Stankutės, tik augindami finansiškai raštingą kartą, galime tikėtis pažangumo šalyje, todėl „Danske Bank“ skiria didelį dėmesį finansinio raštingumo iniciatyvoms ir skatina aktyvų visuomenės dialogą šia tema.

64 proc. tėvų dažniausiai mano, kad mokyti vaiką elgtis su pinigais reikia siekiant jo savarankiškumo, o 35 proc. tyrimo dalyvių įsitikinę, kad ugdant vaiko finansinį raštingumą užtikrinama jo sėkmė ateityje.

Tyrimo metu buvo apklausti 502 respondentai visoje Lietuvoje, auginantys 2–7 metų vaikus. Tyrimą 2013 m. birželio mėn. atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »