V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Publikuota: 2017 m. spalio 13 d. penktadienis

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. Kalboje pabrėžiama, kad TVF turėtų aktyviai įsitraukti vertinant galimas naujų finansinių technologijų rizikas bei padėti tobulinti priežiūros mechanizmus.

„Šiaurės ir Baltijos šalys yra tarp „FinTech“ lyderių pasaulyje. Lietuvoje siekiame dar ambicingesnio tikslo – esame užsibrėžę sukurti visame regione palankiausią aplinką „FinTech“ įmonėms“, sakė Lietuvos centrinio banko vadovas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad, nors naujos finansinės technologijos didina ūkio potencialą ir neabejotinai gali prisidėti prie jo augimo, būtina įvertinti ir su jomis susijusius reglamentavimo sistemos bei rinkos struktūrų pokyčius.

Vito Vasiliausko teigimu, šiame raidos etape TVF galėtų ir turėtų atlikti svarbų vaidmenį vertindamas kintančio „FinTech“ sektoriaus keliamas rizikas ir pateikdamas rekomendacijas dėl jų suvaldymo.

Apžvelgdamas ilgesnio laikotarpio pasaulio ekonomikos tendencijas ir iššūkius, V. Vasiliauskas savo kalboje atkreipė dėmesį į struktūrinius pokyčius, kuriuos sustiprina technologinė pažanga, pirmiausia pokyčius darbo rinkoje. Jis ragino sprendimų priėmėjus visame pasaulyje pasiryžti ambicingoms pertvarkoms, kad sutvirtintume pasaulio ekonomikos atsparumą, tvarų augimą užtikrindami ir vidutiniu bei ilguoju laikotarpiais. Jo vertinimu, TVF vaidmuo ypač svarbus ir formuojant makroprudencinę politiką, todėl ši institucija turėtų ir toliau vykdyti makroprudencinių priemonių efektyvumo analizę.

Lietuva priklauso TVF Šiaurės ir Baltijos šalių grupei, kurią sudaro Danija, Estija, Islandija, Norvegija, Latvija, Lietuva, Suomija ir Švedija, koordinuojančios veiklą TVF. Šiai pasaulyje didžiausiai finansų organizacijai šiandien priklauso 189 valstybės.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas yra TVF valdančiosios valdybos narys. Vizito Vašingtone metu jis dalyvauja TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdžiuose bei TVF ir Pasaulio banko valdytojų valdybos plenarinėje sesijoje. Taip pat numatyti susitikimai su TVF Pinigų ir kapitalo rinkų departamento vadovu Tobiju Adrianu (Tobias Adrian), TVF misijų euro zonoje vadovais ir Lenkijos misijos vadove Ana Iljina (Anna Ilyina).

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »