3D pradžia – nacistinėje Vokietijoje

Publikuota: 2011 m. kovo 2 d. trečiadienis

Australijos dokumentinių filmų kūrėjas Filipas Mora (Philippe Mora) atrado dvi nacių propagandines 3D juostas, nufilmuotas 1936 metais Vokietijoje. Taigi, atrodo, jog naciai net 16 metų aplenkė Holivudą. Neįtikėtina, bet tai tiesa.

Ieškodamas archyvinės medžiagos, F. Mora aptiko du 30 min. filmukus, kuriuose bandoma manipuliuoti filmuojama tikrove. Pirmajame filme rodomi ant kepsninės spirgančių stereoskopinių dešrelių kadrai, o antrajame, F. Moros manymu, įamžintos garsiausios karo laikų vokiečių kino studijos „Universum Film“ aktorės.

„Filmų kokybė fantastiška. Naciai buvo tiesiog apsėsti filmavimo idėjos. Jie norėjo valdyti ir kontroliuoti viską – tai buvo šalies ir jos žmonių kontroliavimo dalis“, – pasakojo F. Mora.

Filmų kūrėjas tiki, jog jo atrastos 35 mm kino juostos įrodo, jog nacių filmavimo būdas – 3D pradžia.

„Juostos buvo nufilmuotos nepriklausomoje kino studijoje ir vadintos „raum film“ (liet. erdviniai filmai), tačiau greičiausiai niekas nė nemanė, jog tai 3D“, – teigė F. Mora.

Panašių atradimų F. Mora buvo padaręs ir seniau. Pavyzdžiui, 1973 metų savo filme „Svastika“ jis panaudojo privačią filmuotą medžiagą apie Hitlerį ir jo meilužę Evą Braun. F. Mora įsitikinęs, jog yra nemaža tikimybė, jog galima atrasti ir daugiau 3D filmuotos medžiagos.

Daugiau apie 3D >>>

Pirmasis 3D kanalas Lietuvoje >>> 

Šaltinis: Parengta pagal 9news.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »