5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Publikuota: 2017 m. lapkričio 7 d. antradienis

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. Bendrovės „Samsung“ inovacijų dirbtuvėse „C-Lab“ gimsta startuolių idėjos, kurių dėka mums įprasti įrenginiai, tokie kaip išmanieji telefonai, virsta kitų prietaisų valdymo įrankiais ar netgi padeda nustatyti sveikatos sutrikimus. Kas naujo šiose dirbtuvėse buvo sukurta pastaruoju metu ir jau netrukus žada pasiekti mus?

„1Drop“ – paprastas būdas pasitikrinti gliukozės lygį kraujyje

„1Drop“ – tai gliukozės lygio kraujyje matuoklis, veikiantis su išmaniojo telefono kameros ir LED lemputės pagalba. Šis matuoklis yra naudojamas kaip keičiamas galinis telefono dangtelis, į kurį įsistato speciali popierinė gliukozės kiekio kraujyje matavimo juostelė. Ant jos patekęs kraujas yra ištiriamas ir apie gautus rezultatus vartotojas informuojamas iš karto. Tikimasi, kad ši technologija ateityje bus pradėta taikyti ir kitoms lėtinėms ligoms, pavyzdžiui, medžiagų apykaitos sutrikimams ar cholesterolio kiekiui kraujyje nustatyti.

Vaizdo įrašas apie „1Drop“

„LinkFace“ – turinio valdymas akimis

„LinkFace“ yra virtualios realybės (VR) technologija, sekanti žmogaus akių bei veido skleidžiamus signalus ir juos paverčianti į tam tikrą veiksmą. Ši technologija per specialius VR akiniuose įdiegtus jutiklius, fiksuojančius akių ir veido raumenų susitraukimus, vartotojui leis tiesiogiai valdyti įvairiausią turinį. Dabar vaizdo žaidimus žaisti bus dar paprasčiau, o  bendravimas ar nustatymų reguliavimas bus įmanomas nenaudojant jokių pultelių!

Vaizdo įrašas apie „LinkFace“

„PIXELRO“ – sprendimas, turintiems regėjimo problemų

Tai inovacija, jungianti specialią funkcinę telefono plėvelę ir programėlę, kuri padeda žmonėms, kenčiantiems nuo presbiopijos, dar kitaip – senatvinės toliaregystės. Šį regėjimo sutrikimą turintys asmenys, norėdami aiškiai matyti ekrane rodomą vaizdą, turi telefoną atitraukti kiek įmanoma toliau nuo veido arba nešioti akinius. Tuo tarpu ši technologija leidžia to išvengti. Peržiūrėti ar redaguoti turinį, daryti nuotraukas bei susirašinėti su draugais dabar bus galima į ekraną žiūrint iš artimos distancijos.

Vaizdo įrašas apie „PIXELRO“

„Hyperity“ – nuotolinis išmaniojo ir kompiuterio valdymas

Ši virtualios ir papildytos realybės inovacija išmaniajame telefone ar kompiuteryje esantį turinį leis kontroliuoti ir žiūrėti nuotoliniu būdu. Viskas ko reikės, tai ant galvos užsidėti specialius akinius. Pavyzdžiui, telefonas galės būti padėtas ant stalo, o akiniai patys atkurs jame esantį vaizdą. Panašiai ir su kompiuteriu – akiniuose atkurtą vaizdą galėsite kontroliuoti nuotoliniu būdu. Tam pasitarnaus jūsų išmanusis telefonas.

Vaizdo įrašas apie „Hyperity“

„Defind“ – patogesnis apsipirkimas internetu

Tai paslauga, kurios idėja kilo norint palengvinti žmonėms apsipirkimą internetu. Naudojant tik išmaniojo telefono kamerą ši inovacija gali padaryti žmogaus pėdos 3D modelį. Vėliau šis modelis naudojamas ieškant sau idealiai tinkančių batų internetinėse parduotuvėse. Taip gerokai palengvinamas batų pirkimo internetu procesas, tad daugiau nebeteks nerimauti, kad naujas pirkinys jums netiks ir jį reikės grąžinti.

Vaizdo įrašas apie „Defind“

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »