ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Publikuota: 2017 m. spalio 9 d. pirmadienis

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. Tuo tarpu sukakus dvylikai metų, bene pusė jų jau turi asmenines paskyras socialiniuose tinkluose. Prognozuojama, kad netolimoje ateityje išmaniosiomis technologijomis pradės naudotis vis jaunesni vaikai. Nupirkus telefoną atžalai, specialistai pataria pasirūpinti jo įvairiapusišku saugumu. Tą padaryti galima atsiuntus keletą specialių programėlių. Kokių?

Tam, kad žinotumėte, kur jūsų vaikas

Brigitos Kiršytės, „Samsung“ produktų žinovės teigimu, išmaniosios programėlės šiandien leidžia iš tiesų nemažai – netgi nustatyti vaiko buvimo vietą.  Anot jos, tėveliai tokias galimybes pradeda vertinti vis labiau. Tą rodo ir „Influence Central“ vykdytas tyrimas: per ketverius metus nuo 2012-ųjų, tėvų, naudojančių vaiko vietos nustatymo funkciją, skaičius išaugo dvigubai.

„Tokio tipo programėlės leis būti šiek tiek ramesniems dėl savo vaiko saugumo, kai, pavyzdžiui, jis vienas grįžta namo iš mokyklos ar treniruotės. Viena populiariausių tokio tipo aplikacijų – „Lite360“. Naudodamiesi ja, galėsite sukurti virtualų savo šeimos narių ratą, tarpusavyje patogiau bendrauti ir matyti vienas kito buvimo vietą. Be to, jei telefoną pavogs ar vaikas jį pames, bus didesnė tikimybė prietaisą surasti“, sako specialistė.

Programėlę „Lite360“ parsisiųsti galima čia

Nepageidaujamų programėlių ir tinklalapių blokavimui

Portalo safewise.com duomenimis, net 27% vaikų internete yra susidūrę su patyčiomis. Deja, tačiau vos vienas iš dešimties apie tai pasisako suaugusiems. Tuo tarpu net 20% paauglių teigia, kad yra susidūrę su seksualiniu priekabiavimu. Internete apstu ir kitų grėsmių, tokių kaip duomenų nutekėjimas ar praradimas, o taip pat ir smurtinio ar seksualinio pobūdžio turinys. Tačiau B. Kiršytė teigia, kad nuo to apsisaugoti taip pat įmanoma. 

„Norėdami pasirūpinti vaikų saugumu internetinėje erdvėje, naudokite tokias programėles, kaip „Kids Zone Parental Control“. Jos leidžia tėvams blokuoti priėjimą prie pasirinktų programų, prieigą prie interneto ar reklaminių skydelių. Be to, šia programėle galima matyti, kiek apskritai laiko vaikas praleidžia naudodamasis išmaniuoju telefonu“, –  pasakoja B. Kiršytė.

Programėlę „Kids Zone Parental Control“ parsisiųsti galima čia

Regėjimui apsaugoti ir miego kokybei pagerinti

Anot, specialistės, svarbu, kad naudojimasis telefonu nekenktų ir vaiko sveikatai. Vaikai neretai išmanųjį laiko netaisyklingai – juo naudojasi itin prastame apšvietime, įjungę netinkamą ekrano režimą, kartais laiko jį susikūprinę. Specialistės teigimu, svarbiausia pažaboti mėlynąją šviesą, kuri, mokslinių tyrimų duomenimis, kenkia ne tik akims, bet ir miego kokybei. Laimei, tą lengva padaryti.

„Tam, kad vaikai nesikūprintų ir apsaugotų savo akis, rekomenduojama įrenginį laikyti tiesiai prieš akis. Tuo tarpu jei vaiko akys jautresnės nei įprasta, reikėtų naudoti mėlynosios šviesos filtrą – ši funkcija paprastai yra įdiegta naujesnės kartos telefonuose. Jeigu jos nėra, galima atsisiųsti specialią programėlę, kaip, pavyzdžiui, „Blue Light Filter – Night Mode, Eye Care“, kuri leidžia reguliuoti mėlynosios šviesos ir ekrano apšvietimo lygį. Ji naudinga siekiant apsaugoti akis, o taip pat ir norint jas tiesiog pailsinti“, – pasakoja B. Kiršytė.

Parsisiųsti „Blue Light Filter – Night Mode, Eye Care“ galima čia

 

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »